Na začátku května si celá Evropa připomíná konec druhé světové války. „Smyslem konání Dne sousedství je nejen přátelské setkání a vzpomínání sousedů z obou stran státní hranice, ale také vzájemné odpuštění historických křivd, které se v tomto našem regionu v minulosti staly," řekl tajemník městského úřadu v Krupce František Růžička.

Výzva k odpuštění a toleranci, které jsou předpokladem vzájemného soužití mezi jednotlivci i celými národy, byla rovněž slyšet při ekumenické bohoslužbě, během které promluvili zástupci z několika českých i německých křesťanských církví. Celý program doprovodil svým vystoupením pěvecký sbor Audite Silete Bohosudov.

V průběhu celého roku se návštěvníci kaple sv. Wolfganga mohou seznámit s nominací na zápis Hornické kulturní krajiny Erzgebirge/Krušnohoří na světový seznam UNESCO. Součástí projektu je také Hornická kulturní krajina Krupka, která zahrnuje například Městskou památkovou zónu Krupka spolu s kaplí sv. Wolfganga na Komáří vížce nebo štolou Starý Martin a další památky.

Kaple sv. Wolfganga bude pro návštěvníky otevřená od května až do konce září vždy v pátek od 11:00 do 17:00 hodin a o víkendech od 12:00 do 18:00 hodin. K dispozici jsou propagační materiály a průvodkyně, která je připravena zájemcům poskytnout informace a zajímavosti z minulosti i přítomnosti nejen kaple samotné, ale také Komáří vížky. Den sousedství tak opět ukázal, že státní hranice a jazyková různost nejsou překážkou k vzájemné spolupráci a porozumění. (rka)