Údržba a provoz teplických kašen vyjde ročně zhruba na milion a půl. Podle Karla Lasíka ze společnosti Marius Pedersen, jak řekl na jaře při oživování kašen, tato cena zahrnuje také výměnu reflektorů, opravu čerpadel a spoustu dalších prací spojených s provozem fontán.
Provozovatelé fontán a kašen se také musejí potýkat s vandaly, kteří zařízení znečišťují. Výjimkou nejsou pet lahve a nebo klasické skleněné lahve od vína.
Podle Marka Fujdiaka, tajemníka města, plánují Teplice výhledově postavit dvě až tři nové fontány. Soupeří o počet fontán právě s Ústím nad Labem v neoficiální soutěži, kterou vyhlásil předloni tehdejší ústecký primátor Petr Gandalovič.
Ústečtí plánují stavbu nové fontány na střekovském rondelu a obnovu historické kašny na Hvězdě. Teplický primátor Jaroslav Kubera vyhlášení soutěže před dvěma lety přivítal. „Ať vyhraje, kdo vyhraje, vždycky na tom vydělají obyvatelé našich měst,“ uvedl tehdy.
Nyní budou teplické fontány spát přes zimu. Zpět do života se vrátí před zahájením lázeňské sezony, což je plánováno tradičně na poslední víkend v květnu.