K případu došlo 7. srpna 2018, teplický soud za to předloni nepravomocně poslal na rok do vězení dva lidi a dalším rozdal podmínky.

Rekognice je jedním ze zvláštních způsobů dokazování. V podstatě jde o specifickou formu výslechu, jehož účelem je ztotožnění nějaké osoby, např. pachatele, nebo věci, která je důležitá pro trestní řízení. Zdroj: Wikipedia.org

Proti rozsudku okresního soudu v Teplicích z května 2021 se odvolávali nejen obžalovaní Radek Čonka, Roman Dunka a Jiří Demeter, ale i státní zástupkyně Kateřina Veselá. Tříčlenný soudcovský senát v Ústí ve středu odvolání vyhověl, když označil za procesně nepoužitelnou část důkazů, provedených v přípravném řízení. Podle něj je potřeba doplnit dokazování.

Soudu vadilo i to, že se orgány činné v trestním řízení ani nepokusily provést rekognici „in natura“. Tu by měl teplický soud nechat provést znovu. Po podrobné kontrole spisu senát nepotvrdil ani původní zproštění obžaloby Rostislava Dršky. „Nevíme, jaké další informace vyplynou z výpovědí svědků, kteří byli zatím slyšeni,“ poznamenal zpravodaj Jiří Havlík. „Opravný prostředek není přístupný,“ doplnil Kroupa.

Někteří z obžalovaných se v Ústí zúčastnili nového projednávání deliktu v Dubí na koupališti
Řezali ho jako psa, kopli si všichni. Bazénová bitka v Dubí znovu před soudem

Obžalovaní Roman Dunka a Radek Čonka výsledek středečního krátkého jednacího dne novinářům nekomentovali. „Na naší straně v tuto chvíli spokojenost,“ zhodnotil alespoň advokát Romana Dunky Miroslav Pleva. „Rozhodnutí bylo správné,“ komentovala státní zástupkyně Kateřina Veselá.

O úspěchu rekognice ale mají aktéři kauzy velké pochybnosti. „Neumím si to představit,“ řekl advokát Pleva. „Po pěti letech ta jejich paměťová stopa už nebude tak jasná,“ připustila i žalobkyně Veselá. Advokát by si přál, aby v Teplicích nově rozhodli v pochybnostech ve prospěch obžalovaných a zprostili je viny, o což usilují od samotného počátku. Teplický senát se má ale věnovat i příhodnosti právní kvalifikace pokusu o těžké ublížení na zdraví a i možným rasovým pohnutkám napadení.