Policie v úterý obvinila třetího a zřejmě posledního člověka, který před dvěma roky na sociální síti napsal nevhodný komentář s rasistickým podtextem k příspěvku pod fotografií prvňáčků ze základní školy Plynárenská v teplické části Prosetice. S návrhem na jeho obžalobu poputuje následně spis ke státnímu zástupci.

Celou kauzu rozpoutala nevinná fotografie dětí z první třídy, kterou předloni zveřejnil Deník v rámci projektu Moje první školní tablo. Zveřejněný snímek, na kterém byly převážně romské, vietnamské a arabské děti, se začal nekontrolovaně šířit po sociálních sítích, kde následovala smršť nenávistných komentářů. Dva autory už policie obvinila před časem. V hledáčku měla i zmíněnou třetí osobu. Vyslechnout se ji podařilo až v minulých dnech.

Na fotografii jsou žáci ze ZŠ Plynárenská, Teplice, 1. třída paní učitelky Lenky Kristové, asistentky Andrea Medzanská a Jana Adamová.
Kauza prosetických prvňáků: Za nenávistné komentáře míří před soud mladá žena
Rodinný dům, kde bydlí Petr Valouch, který se vyjadřoval nevhodně ("Tam by sednul granát jako prdel na prýnko !!") v kauze prvňácči v Teplické ZŠ, snímek z 14. listopadu 2017 v Brušpěrku.
Kauza školního tabla: kdo je muž, který hrozil prvňáčkům z Teplic granátem
Předání výtěžku z kampaně ONI JE DO PLYNU. MY JE DO ŠKOL! v Teplicích
FOTO: Prvňáci z Prosetic dostali výtěžek sbírky proti nenávisti a rasismu

Další finanční prostředky směřovaly na úhradu výchovně-vzdělávacích programů a dalších akcí,“ zmínila ředitelka školy Marcela Prokůpková. Cíleně škola utrácí i peníze z veřejné sbírky uspořádané Patrickem Zandlem. „Žákům jsme díky ní přispěli na úhradu školních akcí a dopravy na výlety a různé exkurze, třeba při návštěvě Památníku Terezín,“ dodala.