Kdy se Romové odstěhují z tělocvičny základní školy v Předlicích? To je otázka, na kterou ještě ve středu nikdo neznal odpověď. Po městě se ale vynořily pověsti, kam se budou Romové stěhovat. Jedna říká že na Severní Terasu do „hoteláku", druhá hovoří 
o ubytovnách v Krásném Březně a na Střekově.

„Dnes ještě musí zůstat v ubytovně," vysvětlil Deníku Vít Kučera z organizace Člověk v tísni, která pomáhá situaci řešit. „Naše terénní pracovnice jednala s jedním pronajímatelem, ten má určité požadavky na finance. Ve čtvrtek budeme jednat s městem a uvidíme jestli na to kývne," dodal Kučera s tím, že pokud to dobře dopadne, stěhovali by se Romové do předlické lokality v okolí ulice Na Nivách.

Jak dlouho budou v tělocvičně, nevěděl ani ředitel školy Martin Košnar. „Dnes se ještě asi neodstěhují," myslí si. Co se týká hodin tělocviku, nakonec prý našli řešení. „Budou prozatím v našem školním klubu Domeček," informoval ředitel.

Lidé z domu v Předlicích našli svůj dočasný úkryt v tělocvičně, než seženou trvalé bydlení. Úřad práce jim pomůže s kaucí, město s vyřizováním dokumentů.

Dům v ulici Beneše Lounského, ve kterém dosud bydleli, označil statik za nebezpečný a město tam zakázalo vstup. Původně v něm bydlelo 9 dospělých a 27 dětí. V podobné situaci se už někteří ocitají podruhé, naposledy kvůli nestabilnímu domu v sousedství.

Jak to bude dnes? Karel Rouč z kanceláře primátora vysvětlil, že město si to líbit už nenechá. „Město Ústí bude veškeré náklady spojené s ubytováním v tělocvičně vymáhat po majiteli domu Klementu Bruncíkovi."

Ten jen řekl, že uvidí, jaká bude výsledná částka. Pověsti o případném stržení domu odmítl. „To je hloupost. Tam by žádný dům nespadl, kdyby někteří místní nekradli kabely, překlady a traverzy," řekl Bruncík Ústeckému deníku

„Já jsem svůj dům zabezpečil, byla tam prohnilá prkna a tři hranoly, protože tam tekla voda z odpadu a nájemníkům to bylo jedno. Nevím, proč po mně chtějí železné traverzy a beton, zbytečně to jen zatíží ty stropy," dodal Bruncík.

Autor: Janni Vorlíček