Vstup pro dospělé na bílinské koupaliště se oproti loňsku zvedl ze 60 na 120 korun. Avšak jen pro ty návštěvníky, kteří se neprokážou průkazem na slevu. Ten ale dostanou pouze tehdy, když nedluží městu za popelnice. „Navýšení se týká pouze těch, kteří si nevyzvednou průkaz na slevu. Průkaz nemohou získat lidé, kteří dluží za odpad, a také obyvatelé jiného města či obce,“ vysvětlila vedoucí finančního odboru Bíliny Michaela Vršková.

„Průkaz je vydán zdarma po ověření bezdlužnosti k 31. prosinci 2017 a je platný na tento rok. Po předložení průkazu se každý musí na bílinském koupališti prokázat platným občanským průkazem, aby mohla pokladní ověřit totožnost rekreanta,“ dodala Vršková. Důvod je prostý. Obsluha areálu chce zamezit zneužívání slev.

Vstupné 40 korun pro děti a 30 korun pro handicapované s průkazkou ZTP a ZTP-P a jejich doprovod zůstává Na Kyselku nezměněné.

Sáhnout hlouběji do peněženky musí i plavci v Duchcově. Dospělí na městském koupališti nově platí 120 korun. I zde má ale opatření výjimku plná cena se totiž týká jen přespolních, zatímco Duchcované se mohou těšit ze slevy ve výši 80 korun. „Rada města rozhodla o navýšení ceny pro dospělé. Pokud má člověk trvalé bydliště v Duchcově a prokáže se tím skrze občanský průkaz u pokladny, tak získá slevu. Areál koupaliště je města a měl by sloužit především lidem z Duchcova,“ komentoval novinku starosta Duchcova Zbyněk Šimbera. Děti do 15 let, důchodci a ZTP platí stejně jako loni 20 korun.

Jiná letní koupaliště v regionu neplánují, že by s cenami hýbala. „Nechystáme žádnou změnu vstupného. Ceny zůstávají na stejné výši jako v loňském roce,“ sdělila Martina Žirovnická, ředitelka Městských služeb Ústí nad Labem, které spravují termální koupaliště v Brné. Dospělí v Brné platí 80 korun na den.

Ke zvýšení cen zatím nesáhl ani Děčín. „V tuto chvíli vstupné do aquaparku nezdražilo, není však vyloučené, že se tak v budoucnu nestane,“ sdělila mluvčí Děčína Markéta Lakomá. Celodenní vstup pro dospělého do venkovního areálu děčínského aquaparku stojí do konce června 65 korun, přes prázdniny pak 80 korun.

Ceny se nezmění ani v Litoměřicích, jak potvrdila mluvčí tamní radnice Eva Břeňová. Dospělí tam i nadále zaplatí za celodenní vstup 60 korun.