„Bylo znát na počtech lidí, že jde benzín i nafta dolu. Takových, co brali plnou nádrž, bylo teď v poslední době více," řekla Deníku žena u pokladny na čerpací stanici v Teplicích.

Litr Naturalu 95 zdražil oproti minulému týdnu o 25 haléřů na 29,20 koruny a cena za litr nafty vzrostla o 33 haléřů na 29,32 koruny.

V Česku je průměr o něco vyšší, za litr benzinu zaplatí šoféři 29,64 koruny a 29,74 koruny za litr nafty. Někde už dokonce ceny přeskočily třicetikorunovou hranici.

Jak je na tom Teplicko?

Natural tu stál v pátek dopolende v průměru 28,99 korun za litr. U nafty byla průměrná cena v okrese 29,16 korun za litr. A ceny prý teď půjdou opět nahoru. Sice pomalu, ale porostou.(pem)

-------------

To se nám to jezdilo…

Teplice Na Teplicku podobně jako v jiných regionech skončil několik měsíců trvající pokles cen pohonných hmot. Pod hranicí 29 korun za litr se v průměru prodává nafta a benzin už jen u málo čerpacích stanic, prakticky už jen na Mostecku. Vyplývá to ze zjištění CCS, která ceny obou komodit sleduje. Postupné slevňování trvalo od loňského podzimu a vyvrcholilo minulý týden. Teď to zase postupně půjde nahoru.

---------

Co na to motoristé?

„Natankoval jsem si do zásoby dva kanystry. A samozřejmě plnou. Zatím ty ceny ještě jsou příjemné," říká Milan Humpák.

„Uvidíme, kolik bude stát beznín zase v létě. To vyšponují na pětatřicet, jak to bylo," poznamenal Karel Opalek.

„Jezdím spíše v létě. Ale nedalo mi to, a zajel jsem dotankovat nádrž do plna," komentoval současné ceny Jan Nový.