„V ulicích města budeme mít různá opatření. Situaci okolo fotbalového utkání budeme sledovat po celý den,“ uvedl mluvčí teplické policie Daniel Vítek. Pro parkování aut musejí fanoušci využít dostupná stání. Oproti předchozím rokům už není pro odstavení vozů na fotbalová utkání policií vymezený pruh na průtahu. Přibyla ale nová plocha u stávajícího nákupního centra u Stínadel.

Jedním z těch, kdo se v neděli chystá na fotbalový stadion, je Václav Holák z Teplic. „Půjdu se podívat, jak ti naši borci převálcují Spartu. Tipuji výsledek 2:0 pro Teplice,“ zmínil odvážně fanoušek domácího týmu.

Vstupenky je možné koupit v předprodeji za zvýhodněnou cenu oproti jejich nákupu v den utkání. Muži si tak mohou jednorázové vstupenky pořídit v předprodeji o 40 korun levněji než poté na pokladně stadionu, pro ženy je vstupenka levnější o 20 korun.

Podle informací z FK Teplice budou pro domácí fanoušky na zápas otevřeny vchody A, B, D, E, všechny průchozí pro všechny typy domácích vstupenek. Pro hostující fanoušky jsou pak připraveny vchody G, H a CH.

„Vchody na stadion se otevřou v 16:30 hodin. Doporučujeme ale dorazit na stadion s předstihem a vyhnout se tak případným frontám, které mohou být spojeny s pozdním příchodem a zájmem o utkání,“ uvedl ředitel marketingu a komunikace FK Teplice Martin Kovařík.

Tepličtí fotbalisté hájící žluto-modré barvy jsou odhodlaní zvítězit. „Ke Spartě mám obrovský respekt, a to nejen proto, že jsem tam působil. I když je teď pražský tým na tom tak, jak je, má pořád top hráče. Čeká nás strašně těžké utkání,“ uvědomuje si teplický trenér Stanislav Hejkal.

Podpora dárcovství krve i útulku

Blížící se šlágr podzimní sezóny bude ze strany FK Teplice věnován podpoře hned několika dobrých věcí. Kromě toho, že klub v rámci kampaně na podporu dárcovství krve věnoval každému, kdo minulý měsíc daroval v teplické nemocnici krev, dvě vstupenky na domácí zápas se Spartou, fanoušci budou moci podpořit například i útulek Anidef, jehož stánek bude v areálu stadionu.

„Vedle toho bude tento zápas určený i těžce zrakově postiženým fanouškům, kteří budou mít i se svým doprovodem na tento zápas vstup zdarma. Díky společnému projektu Nadačního fondu České rozhlasu a Radiožurnálu budou mít nevidomí a slabozrací fanoušci možnost vychutnat si utkání naplno,“ informoval Kovařík. Sportovní komentátoři Radiožurnálu zajistí do sluchátek speciální komentář, který je proti „klasickému“ rozhlasovému vysílání fotbalových zápasů mnohem detailnější. Věnují se totiž dění nejen na hřišti, ale i na tribunách, popisu jednotlivých hráčů i jejich vzájemné gestikulaci.