Podle policie se setkání s europoslancem Kohlíčkem zúčastnilo na náměstí cca 35 sympatizantů KSČM, protestní akce příznivců Dělnické strany se zúčastnilo cca 25 osob. Dále se na protest konání těchto dvou shromáždění dostavila na Benešovo náměstí skupina 20 osob sympatizujících s uskupením Severní komuna.

A také zde byly již zmíněné policejní manévry. Policisté ve spolupráci se strážníky Městské policie Teplice a také zástupců města nemuseli nakonec na místě zasahovat, nedošlo k žádnému narušení veřejného pořádku. Podle policie se ale pretestující dopustili přestupku, když rozdávali letáky a také se shromáždili bez ohlášení na magistrátu.

Přesněji: „Svolavatelé příznivců Dělnické strany a uskupení Severní komuna se dopustili přestupku proti právu shromažďovacímu, jelikož shromáždění neoznámili v zákonem dané lhůtě příslušnému obecnímu úřadu. Věc bude oznámena na Magistrát města Teplice k projednání, za uvedený přestupek může být uložena pokuta do 5 tisíc korun,“ uvedl v oficiální tiskové zprávě Daniel Vítek, mluvčí policie.

Otázka zní, kdo středeční zbytečné nasazené policie zaplatí. Stát? Ano my všichni, ze svých daní. Na místě byly připraveni těžkooděnci, které sem povolala policie, když se prvotně objevily informace o tom, že do Teplic má zamířit skupina lidí z rozpuštěné Dělnické strany. A zvláště po zkušenostech z Krupky, kde došlo ke střetu této strany s opozicí vloni v květnu.

Na druhou stranu ale mohou komunisté vlastně svým odpůrcům poděkovat. Takový zájem médií, jaký tu byl ve středu, na svém mítinku o počtu pětatřiceti lidí nikdy neměli. A troufám si tvrdit, že pokud bude vše probíhat příště v běžném poklidu, ani mít nebudou.