Čtyřdenní open air filmový minifestival představí 4 české, divácky úspěšné i kritikou oceňované, snímky.

Přehlídka odstartuje titulem Kdopak by se vlka bál, v pátek 24. července nás potěší animovaný Kozí příběh, v sobotu 25. července Tobruk a v neděli 26. července film Bathory.

“O noční promítání pod širým nebem bývá velký zájem, stačí se dle počasí vybavit pro jistotu deštníkem. Hodinu před začátkem promítání a v jeho průběhu je možno se občerstvit čepovaným Zlatopramenem, který je generálním partnerem projektu,“ upřesňuje vedoucí programového oddělení DK Teplice Zdena Sixtová.

Kinematograf bratří Čadíků vybírá na filmových projekcích v ČR dobrovolné vstupné, které je každoročně věnováno na charitativní účely.

“Od roku 1998 jsme vybírali pro nadace Kapka naděje, Pomozte dětem, Archa Chantal a Akce cihla. V roce 2006 jsme spolupracovali s Masarykovým onkologickým ústavem v Brně a v roce 2007 jsme umožnili divákům podpořit občanské sdružení Dar života, které se věnuje propagaci myšlenky dobrovolného dárcovství krve,“ říká Josef Čadík. Mimořádný úspěch zaznamenal jeho projekt v roce 2008, kdy se na Konto Bariéry a Nemocnici Na Homolce podařilo vybrat přes 700 000 korun. Celková částka, kterou Kinematograf od počátků své existence přispěl na dobročinné účely, se vyšplhala na více než 4,5 miliónů korun.

Vzhledem k ekonomické krizi, která blahodárný projekt Kinemagraf ohrozila, podpořilo úsilí bratří Čadíků i Statutární město Teplice, dotací ve výši 5000 korun.