V Bílině s Danielou Šinkorovou

Rozsvícení vánočního stromu proběhne v Bílině 29. listopadu od 15 hodin na Mírovém náměstí. Chybět nebude vánoční pohádka o zapomnětlivé čepičkářce, vánoční koledy zazpívá pěvecký sbor ZUŠ Bílina a další. Hlavním hostem Rozsvěcení vánočního stromu bude v Bílině Daniela Šinkorová, která na Mírovém náměstí vystoupí od 17.30 hodin do 18.00 hodin. Samotné rozsvěcení vánočního stromu a závěrečný ohňostroj je na programu v 18.15 hodin.

Duchcov rozezpívá Standa Hložek

Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na náměstí Republiky bude v Duchcově v neděli 30. listopadu. Přijedou obří kejklíři a přiletí andělé s poštovní schránkou pro Ježíška. Od 14.45 hod. začíná na náměstí program rádia Blaník, v 15.30 vystoupí Standa Hložek, kterého na pódiu v 16.10 hod. vystřídají děti duchcovských MŠ a ZŠ. Po Duchcovském pěveckém sboru, který zazpívá adventní a vánoční písně dojde v 17.15 hod. na rozsvícení vánočního stromu, adventní troubení vánočních fanfár a zahraje Žesťové trio Jakuba Fišera.

V Krupce ochutnáte vánoční dobroty

Kulturní zařízení Města Krupka zve na společné předvánoční odpoledne první adventní neděli v Krupce v parku před městským úřadem 30. listopadu od 12.00 hodin.

Přijďte se naladit na Vánoce, ochutnat vánoční dobroty, zahřát se horkým nápojem a pobavit se při divadelním vystoupení.

V Teplicích zahraje Severočeská filharmonie

V Teplicích budou vánoční stromy rozsvícené v neděli 30. listopadu. Oficiální akce k tomu bude na náměstí Svobody, a to Teplická vánočka.

Půjde o nesoutěžní přehlídku vystoupení pěveckých sborů z řad teplických dětí a mládeže. Pod patronací primátora Jaroslava Kubery vše začne ve 14 hodin.

Svíčky na velkém vánočním smrku se rozzáří okolo 17 hodin, kdy si celé náměstí zazpívá společně jednu vánoční koledu.

Těšit se můžete na svařáček a tradiční vánoční zboží ve stáncích. OC Galerie pořádá od 17.15 hodin koncert Severočeské filharmonie.

V Oseku zapojí děti

Na slavnostní rozsvícení vánočního stromu u příležitosti začátku adventní doby zve v neděli 30. listopadu v 16.30 hodin do areálu cisterciáckého kláštera Město Osek a ITC Osek.

U rozsvíceného stromu zazpívají děti ze Základní školy Osek, mateřských školek z Hornické i Hrdlovské ulice, členové ZÚ Kytary při DDM Osek a také děti z Oblastní charity Most Centra „Rodiny v tísni". Moderátorem večera bude Jirka Balda. Chybět nebude víno, čaj a ovoce.

Seznam vánočních akcí bude také na našem webu, kde ho budeme doplňovat.(re)