Podobně jako poznává v komunální politice život místní samosprávy, se postupně sžívá také s prostředím lázeňského města, do kterého se přistěhoval před 2 lety, když tu poznal svoji nastávající manželku. „Byla to láska na první pohled. Do Martiny jsem se hned zamiloval a s ní i do zdejšího prostředí, ve kterém žije. Opustil jsem Prahu a vydal se žít na sever Čech,“ říká lídr teplického ANO 2011.

„Být součástí vedení města Teplice je pro mě velká výzva a zároveň závazek. Mám se co učit, ale zvládnu to. Na čtyřletou práci se těším. Věřím, že všichni společně posuneme Teplice zase o kousek dopředu,“ je přesvědčený muž, který pochází z Moravy, ale většinu svého života prožil v Praze.

Působil v Českých aeroliniích, následně v tiskovém oddělení Ministerstva obrany ČR. Prošel komunikačním a marketingovým oddělením Dopravního podniku města Prahy a před příchodem do Teplic okusil ještě práci v České spořitelně.

„Teplice coby město mě příjemně překvapilo. Jak vzhledem, tak lokalitou, kde se nachází. Od začátku jsem věděl, že tu chci žít a mít tu rodinu,“ uvádí Jiří Štábl, kterého letos v létě nejspíše čeká svatba. „S přítelkyní na to nikterak nepospícháme, ale letošní léto vypadá slibně,“ směje se.

V očích teplické veřejnosti je zatím spíše neznámou postavou. „Z minulosti to jméno neznám. Prakticky jsem se o něm dozvěděl až po volbách, když se utvořilo nové vedení města,“ konstatoval například Marek Svoboda z Teplic. „Viděla jsem ho před volbami na plakátech, ve vztahu k městu to jméno ale neznám,“ sdělila paní Růžena, která v lázeňských Teplicích žije už přes 50 let.

Opoziční zastupitel Adam Souček (Volba PRO! Teplice) vnímá pozitivně, že se Jiří Štábl coby nováček v místní samosprávě snažil do chodu úřadu rychle zapojit. „Obešel jednotlivé odbory a seznámil se s vedoucími a také náplní práce, aby se s tím co nejdříve seznámil. Na hodnocení jeho celkové práce je brzo,“ komentoval Souček
Jiřího Štábla čeká čtyřletá práce ve prospěch města.

Během té doby, jak říká, chce pracovat na větší propagaci. „Aby o tomto městě bylo více slyšet. Abychom sem přilákali více návštěvníků. Rozhodně jim coby kulturní lázeňské město s bohatou historií máme co nabídnout,“ plánuje.

Aby více pronikl mezi veřejnost, snaží se podobně jako jeho radniční kolega primátor Hynek Hanza (ODS) zapojovat do diskuzí na sociálních sítích, které se týkají Teplic. Nejaktivněji se jeví facebooková skupina Teplice. Přestože je aktivním uživatelem, nepovažuje sociální sítě jako prostor pro řešení problémů spojených s chodem města.

„Lidé se mají s konkrétními záležitostmi obrátit přímo na nás na úřadě a ne to řešit přes facebook na telefonu,“ nabádá veřejnost.

Poznejte více náměstka primátora Teplic, rozhovor s Jiřím Štáblem máme v Týdeníku Směr, který právě vyšel a k dostání je v novinových prodejnách.