"Kemp se posunul, bych řekl, o několik levelů výš. Prostředí tu vždycky bylo hezké a voda vždycky krásná," uvedl Tetřev, který vnímá čistotu vody v jezeře jako velkou výhodu. Jezero lemované Krušnými horami je podle něj lákadlem i pro zahraniční klienty, kteří přijíždí z Německa, Švédska či Francie.

Provozovatel má prostory kempu v nájmu, jakékoli investice proto musí diskutovat s majiteli. "Teprve loni jsme našli společnou řeč, že bez sociálek to opravdu nejde. Na investici jsme se podíleli. Zároveň jsme vybudovali pět nových chatek," doplnil vedoucí provozu.

Dřevěné chatky se zastřešenou terasou nahradily staré karavany. V kempu sloužily asi osm let. "Je tam taková jednoduchá kuchyňka, indukční keramická deska, základní vybavení," popsal podobu chatek Tetřev. Doplnil, že kemp doplňuje o prvky smart systému, například o automatickou závoru pro vjezd hostů.

Inspiraci na vybavení kempu sbíral provozovatel při cestování po světě

Při cestách po světě se Tetřev inspiroval i boxy pro auta, stany či obytné vozy. Klientům poskytuje soukromí přesně vyhrazené místo, od sousedů je odděluje živý plot. Kapacita kempu je odhadem 120 lidí. "Je to menší kemp takového rodinného typu. Základ je nádherná voda Barbory," uvedl vedoucí.

Kemp nabízí v létě ještě několik volných termínů, obsazenost je zatím zhruba 80 až 90 procent. Ceny letos majitel zvyšoval o jednotky procent. Nové chatky pro pětičlenné skupiny stojí 1750 korun na noc. Zhruba třetinu klientely tvoří lidé, kteří si místa v kempu pronajímají dlouhodobě. Podle majitele se někteří z nich vrací každý rok.

Ubytování vyhledávají i majitelé psů, nedaleko kempu je vyhrazená i psí pláž. O čistotu kempu či údržbu zeleně se stará provozovatel a jeden zaměstnanec. Kemp disponuje i beachvolejbalovým hřištěm a půjčovnou šlapadel a paddleboardů. Pláže má vedoucí v nájmu, ubytovaní na ně mají přístup v ceně.

Mohlo by vás zaujmout: Po Bílině propluly bizarní lodě. Na nich rytíř Jedi i motýl Emanuel

V sobotu 22. června byla v Želenicích tradiční neckyáda. | Video: Martin Vokurka