Do kempů jezdí nyní i různé kolektivy, například ze škol. Zájem je podle provozovatelů zatím zhruba stejný jako loni. Většina kempů mírně zvýšila ceny, zjistila ČTK od provozovatelů kempů.

Zhruba stejný zájem turistů o ubytování jako loni zaznamenává Autocamp Osek na Teplicku. "Objednávky jsou, je poznat, že lidé mají chuť přijet," řekl majitel kempu Petr Kavka. Podle něj je znát, že si letos lidé více vybírají kvalitnější ubytování. V oseckém kempu tvoří cizinci zhruba 30 procent klientů, přednost dávají ubytování ve vlastních karavanech. Češi dávají přednost chatičkám. Podle Kavky nyní stagnují pobyty školních či sportovních kolektivů. Teď mohou turisté v kempu při ubytování díky slevám ušetřit zhruba třetinu běžné ceny.

V kempu letos investovali zejména do pravidelné údržby. Už loni tam přibylo šest karavanů a dalších 24 lůžek v penzionu. Turisté se mohou v Oseku ubytovat také v chatkách a ve vlastních stanech. Ceny letos mírně vzrostly, maximálně o deset procent. Podle Kavky už se několik let neupravovaly a mezitím vzrostly náklady i DPH. Vedení kempu se snaží vycházet návštěvníkům vstříc, hosté mají například po celém areálu autokempu možnost bezdrátového internetového připojení, e-mailovou poštu si mohou vyřídit i na recepci.

Meziročně zhruba stejný zájem rekreantů o letní pobyt zatím zaznamenává kemp Zátiší u jezera Chmelař v Úštěku na Litoměřicku. "Otevřeno už máme od dubna, ale nyní tu nikdo není, je moc zima," řekl provozovatel kempu František Komínek. Školní zájezdy jsou objednané především na červen, hodně z nich také podle Komínka nechává objednávky na poslední chvíli. Návštěvnost také dost ovlivní počasí. V kempu letos vyjde ubytování proti loňsku zhruba o dvacetikorunu dráž.

Přibližně stejný počet stálých hostů se chystá přijet v létě do kempu Vikletice na břehu Nechranické přehrady na Chomutovsku. Kemp využívají především rybáři a surfaři. "Objednávky jsou tradiční, na přelom prázdninových měsíců je už plno, volno je ještě na začátku a na konci prázdnin," řekl pracovník kempu. Kemp využívají především stálí hosté, kteří v něm mívají karavan postaven i celou sezonu. Ceny ve Vikleticích se zvýšily v průměru o desetikorunu, chatka stojí 530 korun na den, karavan 80 korun a stan 55 korun na den.