„Začali jsme 1. května a rovnou zostra. Tím, že bylo pěkné počasí, začali lidé více jezdit,“ říká Petr Kavka, provozovatel autokempu v Oseku.

Osecký kemp je oblíbeným místem rekreace jak pro Čechy, tak i pro cizince. „Podíl české klientely se ovšem zvyšuje,“ doplnil Kavka s tím, že žádné výrazné změny ve složení klientely nepředpokládá. Nyní, když se trochu ochladilo, zájem se snížil, ovšem od června se v kempu budou opět střídat školy se svými výlety. Stále jezdí i němečtí a holandští turisté. V autokempu mají ale už i objednávky na prázdniny. Zajímavé je, že cizinci nemají ve zvyku své pobyty rušit, narozdíl od nás.

Od stanu až po hotel

Kemp, který nabízí hned několik možností ubytování od karavanů až po hotelové pokoje, je vybaven na různé druhy činností, pro sport i odpočinek. Pravidelné hosty při letošní návštěvě překvapí nový plot. Ten je kolem celého areálu a jedním z jeho hlavních úkolů je zvýšit bezpečnost v kempu. „Uvedli jsme do provozu také 6 karavanů a chystáme úpravy dětského hřiště. To snad bude hotové do prázdnin,“ zmínil Kavka další novinky.

Ceny jsou velmi přijatelé vzhledem k tomu, že se v případě chatek a karavanů platí paušální cena, tedy za obytnou jednotku, nikoliv za osobu. Na pobyty v kempu od 28.6. do 17.7. platí slevna 20 %. Prakticky v areálu kempu je také koupaliště. O čistotu vody se stará poměrně nedávno zprovozněná čistička.

Více informací o Autokempu Osek najdete ZDE

Strom již nebude ohrožovat hosty

Dalším autokempem je na Teplicku Autokemp Kyselka v Bílině. K dipozici je zde 33 chatek pro celkem 110 osob a další místa pro stany či karavany. V areálu je koupaliště, které je pro hosty zdarma. Jak informují webové stránky společnosti s ručeným omezením, která spravuje rekreační a sportovní zařízení v Bílině, v kempu byl pokácen nebezpečný strom. Byl již tak vzrostlý, že hrozilo jeho zlomení, v případě bouřky sloužil jako hromosvod, padaly z něj větvě. Kořeny stromu také nadzvedávaly některé chatky. Lidé se pak divili křivé podlaze.

Článek o kácení stromu včetně fotogalerie najdete ZDE

Velkou změnou v Bílině je fakt, že v provozu bude letos pouze jedno koupaliště – na Kyselce a krytý plavecký bazén. Koupaliště je otevřeno od 1. června a plavecká hala flexibilně podle počasí.

Veškeré informace o provozních dobách koupaliště či bazénu a dalších sportovních či rekreačních zařízeních najdete na stránkách www.sportbilina.cz. Jsou zde i ceníky.

Teplice budou mít koupaliště

Na Teplicku je možností koupání několik. Asi nejoblíbenější je vodní nádrž Barbora v Oldřichově. V horkých dnech je zde doslova hlava na hlavě. Vždyť Barbora se může chlubit nejen krásným prostředím, ale také čistou vodou. Žádné sinice. Hygienici také pravidelně vodu sledují. Koupaliště funguje také v Duchcově anebo v Křižanově nebo Dubí. Je otázkou, zda bude zprovozněno koupaliště v Krupce. Minulý rok bylo zavřené. Lidé také využívají možnosti vykoupat se v různých zatopených dolech, na které se sever Čech poměrně bohatý. Velmi diskutovanou otázkou je také to, proč není koupaliště v Teplicích. Teplice měly velmi pěkné koupání v Zámecké zahradě. Bazén byl však zrušen a zasypán hlínou. Nyní se ale blýská na lepší časy. Teplický primátor Jaroslav Kubera uvedl, že se hledá vhodný prostor pro vybudování městkého koupaliště. Teplice se tak dříve nebo později koupání ve městě dočkají.