Výstava je doplněna o prodej dekorativních výrobků Arkadie, prodej medu a medových produktů, děti si mohou vyrobit svíčky. Otevřeno je denně od 9.00 do 17.00 hodin, vstup je volný.

Desítka kaktusářů z Teplic, Krupky, Duchcova a Bíliny se má čím pochlubit. Jak uvedl Tomáš Šimek z teplického klubu kaktusářů, letos se na výstavě sešla celá řada vzácných a zajímavých kaktusů a sukulentů, kterých je vystaveno kolem osmi set.

Zájemci si mají možnost na výstavě některé výpěstky koupit. „Máme tu zastoupeny všechny druhy kaktusů, některým vystaveným exemplářům je čtyřicet i padesát let. Připravena je i tombola. U kaktusů dělají lidé nejvíce chyb v zalévání. Zalévat by se měli do poloviny října a nejlépe je kaktusy podlít, aby nezůstaly suché kořeny,“ dozvěděli jsme se.

Včelař Ludvík Čierťaský ze ZO ČSV Bílina nabízí na výstavě med, svíčky, medovinu a ochutnali jsme i medovinový burčák, který je podle jeho slov ještě lepší, než byl loni. Zkušený včelař, v jehož rodině se tenhle koníček dědí po generace, hodnotí letošní rok stejně průměrný, jako byl ten loňský. Největší problémy mu způsobily kuny skalní. Párek, který si vyhlédl jeho úly, se do nich prokousal a kromě včel samotných vyžral úly dokonale. Včely pak bohužel uhynuly.

„Optimální je jíst přes zimu každý den půl lžičky medu, a budete zdraví,“ radí ze zkušenosti Ludvík Čierťaský.