Výstava je doplněna o prodej dekorativních výrobků Arkadie, prodej medu a medových produktů, děti si ale mohly koupit i strašilku. Otevřeno je denně od 9.00 do 17.00 hodin, vstup je volný.

Desítka kaktusářů z Teplic, Krupky, Duchcova a Bíliny se má čím pochlubit. Jak uvedl předseda svazu kaktusářů Vladimír Pokorný, prostory, které jim radnice nabídla, jsou ideální, spolupráce velmi dobrá a tak zde příští rok chtějí pořádat i výstavu ovoce a zeleniny.

Zájemci si mají možnost na výstavě některé výpěstky koupit. „Máme tu zastoupeny všechny druhy kaktusů, které existují. Některým vystaveným exemplářům je čtyřicet, padesát let. Návštěvníci se baví zejména u kaktusu druhu cereus, který díky svému tvaru dostal jméno Dívčí touha (sen). Zajímavé jsou také melokaktusy z Kuby, které mají rády teplo a vykvetou teprve, když se jim na vrcholu vytvoří tzv. cefálium,“ dělal nám průvodce výstavou Vladimír Pokorný.

Připravena je i tombola. Dnes a zítra tu čekají velkou návštěvnost, protože se konají Mariánské slavnosti. Děti se mají možnost zkušených kaktusářů zeptat na radu a pokud by se chtěli tomuhle hezkému koníčku věnovat, budou vítány. Jak si předseda povzdechl, členská základna má jen 15 členů a mladí pokračovatelé chybějí.

Včelař Ludvík Čierťaský ze ZO ČSV Bílina nabízí med, svíčky, medovinu a ochutnali jsme i medovinový burčák. Zkušený včelař, v jehož rodině se tenhle koníček dědí po generace, má 85 včelstev na území tří okresů, nejvíce na Teplicku a o včelách, regeneračních schopnostech fermentovaného pylu a propolisu umí velmi zajímavě vyprávět. Letos je podle něho průměrný rok, přesto naše republika patří k zemím, kde produkce medu převyšuje jeho spotřebu. „Optimální je jíst přes zimu každý den půl lžičky medu,“ radí ze zkušenosti Ludvík Čierťaský, jehož dědeček na Slovensku choval včely až do svých 92 let.