VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kuci v akci to rozjeli v Teplicích

Teplice - Známí kuchaři Filip Sajler a Ondřej Slanina alias Kluci v akci navštívili Základní školu Buzulucká v Teplicích. Kluci vyrazili v rámci edukačního projektu Žij zdravě připravovaného ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR na Jízdu YesNeYes po českých školách.

20.12.2007
SDÍLEJ:

Kluci v akci Filip Sajler a Ondřej Slanina ukázali školákům ZŠ Buzulucká, jak si připravit zdravou svačinku.Foto: DENÍK/Zdeněk Traxler

Zastavili se také na dvou základních školách v severních Čechách, právě na „Buzulce“ v Teplicích a pak i v Litoměřicích. Cílem Jízdy je zvýšit povědomí o zdravém stravování mezi žáky základních škol a víceletých gymnázií a ukázat jim, že vaření je zábava.
„Tak, kdopak z vás doma vaří?“ hodil Filip Sajler otázku mezi osmdesátku žáků osmých tříd. Pomalu se začaly zvedat ruce. „Co vaříš? Čínskou polévku? Aha, tak to bychom si měli ujasnit pojem vaření,“ vtipně reagoval na odpovědi žáků Filip. Osmáci byli nadšení, do programu kuchařů se hojně zapojovali, odpovídali na otázky a dodávali své postřehy.

Filip s Ondřejem umí nejen dobře vařit, ale skvěle se doplňují i ve šprýmech a legraci. Jeden si z druhého utahují, legraci si dělají i z dětí. Celé dopoledne se neslo v duchu srandiček. Bavili se i přihlížející dospěláci, ředitelka školy, učitelský dozor i kuchařky školní jídelny, kde se vše odehrávalo. Kuchaři do své přípravy jednoduchých zdravých svačinek zapojili také školáky. Přihlásili se dva dobrovolníci. Před zraky spolužáků se museli vypořádat s úkolem krájení cibule na půlkolečka nebo s krájením pekingského zelí. Oba školáci přiznali, že jsou vášnivými hráči počítačových her a sport jim nic neříká. Mají štěstí, že jsou zatím hubení. Kluci kuchaři se snažili dětem vysvětlit, že důležité je nejen správné jídlo, ale také pohyb.
„Bylo to fakt super a hrozná sranda,“ říká nadšeně Veronika Hubertová.

 

Kluci byli opravdu v pohodě a uvolnění, při rozhovoru nabídli tykání. Rozhovory s Filipem i Ondřejem najdete ZDE

 

 

 

Tisková zpráva PR agentury Ami COMMUNICATIONS

Jízda kuchařů po českých školách ukáže dětem, jak jíst zdravě. DVĚ ZE ZASTÁVEK BUDOU I V SEVERNÍCH ČECHÁCH!Známí kuchaři Filip Sajler a Ondřej Slanina vyrazili v rámci edukačního projektu Žij zdravě na Jízdu „YesNeYes“ po českých školách a zastaví se také ve dvou základních školách v severních Čechách. Cílem Jízdy je zvýšit povědomí o zdravém stravování mezi žáky základních škol
a víceletých gymnázií a ukázat jim, že vaření je zábava.V severních Čechách se kuchaři Filip Sajler a Ondřej Slanina zastaví ve středu 19. prosince 2007. Své kuchařské umění předvedou dětem ze Základní školy Buzulucká 392 v Teplicích (od 9 hodin)
a Základní školy Havlíčkova 1830/32 v Litoměřicích (od 14.30 hodin). Program zahrnuje krátkou teoretickou část, představení projektu Žij zdravě a následuje show kuchařů Filipa Sajlera a Ondřeje Slaniny, kteří připraví několik jednoduchých pokrmů a zároveň budou po celou dobu s dětmi diskutovat. Program pokračuje ochutnávkou připravených jídel, autogramiádou a součástí akce je rovněž dotazníkový průzkum zaměřený na stravovací návyky dětí.Jízda YesNeYes nezapomíná ani na učitele, pro které bude přichystána brožura věnovaná problematice obezity a pohybu. „Konání takovéto akce na naší škole jsme s radostí přivítali. Je to další z cest, jak děti přesvědčit, aby více dbaly na správnou životosprávu a nestravovaly se pouze ve fast foodech a podobných zařízeních,“ říká PhDr. Jaroslav Mervínský, ředitel Gymnázia Na Vítězné pláni v Praze, kde se uskuteční první zastávka Jízdy. „Akce zároveň zapadá do naší snahy výuku pojmout komplexně a pro děti maximálně atraktivně,“ dodává PhDr. Mervínský.

Do projektu Žij zdravě a zejména Jízdy po českých školách se zapojila i známá dvojice kuchařů Filip Sajler a Ondřej Slanina, protagonisté oblíbeného televizního pořadu Kluci v akci. Ondřej Slanina ke své účasti říká: „Do Jízdy (nazvali jsme ji YesNeYes) jsem šel proto, aby děti nebojovaly v dospívání s nadváhou tak jako já. Vaření je skvělý koníček, u kterého je sranda. To, co jíme, může být dobré, cenově dostupné, zdravé a zábavné. Jen to chce nebát se a zkusit to.“ Filip Sajler dětem vzkazuje: „Projekt je pro novou mladou generaci a je super jí ukázat, jak se dá jednoduše a rychle vařit z dobrých čerstvých surovin, protože jídlo je národní kultura. Snad to bude teens bavit,“ a uzavírá: „Vaření miluju – jednoduše a rychle, zapomeňte na dřinu, to je minulost, vaření je zábava.“

V den zahájení Jízdy YesNeYes byly spuštěny i nové internetové stránky www.yesneyes.cz, které jsou určeny právě dětem. Ty zde naleznou například recepty rychlých a zároveň zdravých jídel, videozáznamy a fotografie z Jízdy, blog Filipa Sajlera a Ondřeje Slaniny, soutěže, citáty známých osobností a sportovců ke zdravému životu a řadu rad, doporučení a užitečných informací o tom, co mohou udělat pro svůj zdravý život.Jízda je součástí celostátní edukační kampaně Žij zdravě, která je připravována ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR. Cílem projektu je zvýšit povědomí veřejnosti o obezitě jako vážném celospolečenském problému, přispět ke změně chování českého obyvatelstva a napomoci k dodržování tzv. Rovnice zdravého života, která říká: lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít.Podle statistik trpí v České republice nadváhou a obezitou v průměru 13 % dětí školního věku a jejich počet stále narůstá. Za tímto trendem stojí zejména vliv reklamy, nesprávný přístup rodiny, špatné stravovací návyky, stravování ve fast foodech, ale i nedostatečný pohyb. Podle studie Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze děti ve věku šest až čtrnáct let sportují pouze dvě až čtyři hodiny týdně. Do této statistiky se však započítávají i hodiny školního tělocviku.„Pro děti je zejména důležité zvýšit energetický výdej aktivitami ve volném čase. Je potřeba, aby se do tohoto snažení zapojila celá rodina a aby byl pohyb spojen s příjemným – emotivním – požitkem. Děti si tyto příjemné emoce jinak nahrazují například prostřednictvím počítačových her. Únava
a příjemný zážitek po 3hodinovém hraní je totiž srovnatelný s pohybem nebo sportovním utkáním, ale účinek na zdraví je výrazně horší!“ uvádí MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., z III. interní kliniky 1. LF UK a VFN
a dodává: „Děti nemůžeme strašit riziky, ale musíme je motivovat - například ke zlepšení kondice, dovedností a radostí z her. Negativní motivace vede k výrazně nižšímu účinku na snižování hmotnosti.“


20.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 15 000 Kč

Zedníci, kamnáři, dlaždiči a montéři suchých staveb Zedník - šamotář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště areál Jaroslav, 417 42 Proboštov u Teplic + montážní práce po celé ČR i v zahraničí. Požadované dovednosti: vyučení v oboru zedník, zdravotní způsobilost pro výkon této práce, pracovitost, časová flexibilita, vhodné pro absolventy., Pro zařazení do výběrového řízení je nutné zaslat profesní životopis na e-mail: vachatova@teplotechna-prima.com V případě zájmu Vás vyzveme k osobnímu pohovoru.. Pracoviště: Teplotechna - prima, s.r.o., J. K. Tyla, č.p. 2859, 415 01 Teplice 1. Informace: Larisa Vachatová, +420 417 816 010.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní lékař 50 000 Kč

Zubní lékaři Zubní lékař/ka. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 50000 kč, mzda max. 60000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Vrbenského 94, Hostomice a Sídliště Za Chlumem 814, Bílina - Teplické předměstí, Náplň práce - preventivní a léčebná stomatologická péče, protetika. Atestace nebo licence v oboru podmínkou, Pracovní doba (po-čt 8.30-11.45 a 12.30-14.30, pá 9.00-13.00), finanční odměny k platu. , Hlásit se telefonicky nebo e-mailem. Pracoviště: 2 dent s.r.o. 001, Vrbenského, č.p. 94, 417 52 Hostomice nad Bílinou. Informace: Ladislav Padár, +420 776 558 807.

Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 20 450 Kč

Úředníci v oblasti daní rada, odborný rada v Oddělení sekretariátu a provozního zabezpečení. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20450 kč, mzda max. 30750 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Finanční úřad pro ústecký kraj, územní pracoviště v teplicích, Dlouhá, č.p. 143, 415 01 Teplice 1. Informace: , .

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní lékař 22 100 Kč

Zubní lékaři Zubní lékař/ka. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: vysoká škola, V případě zájmu zasílat životopis na email gelenadym@gmail.com nebo volat na tel. č. 773 486 288 Po - Čt 9 - 15 hodin. Pracoviště: Perlan dental clinic s.r.o. 001, Vrchlického, č.p. 1036, 415 01 Teplice 1. Informace: Gelena Dymova, +420 773 486 288.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

První porcelánová známka se představí na výstavě Praga 2018

První porcelánová známka z Dubí se představí na výstavě Praga 2018

Jaromír Jágr
7

68 procent naděje na hokejový svátek! Jágr by večer mohl nastoupit proti Ústí

Exhejtman Šulc je dalším obviněným v kauze ROP Severozápad

Ústecký kraj - Bývalý hejtman Ústeckého kraje za ODS Jiří Šulc čelí obvinění v obří kauze Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad.

Policie hledá svědky nehody, která se stala v Košťanech

Košťany - Na silnici I/27 došlo dne 9. srpna v 15.20 hodin ke střetu vozidla a motocyklu.

Zpackali mi operaci očí, tvrdí seniorka. S klinikou bojuje

Ústecký kraj - Oční klinika ústecké nemocnice pochybení v případě Jany Cutychové odmítá. Jde prý o lži a urážky.

Nezaměstnanost v kraji stoupla. Nejvíce lidí bez práce je na Mostecku

Ústecký kraj - Počet lidí bez práce ve věku od 15 do 64 let k poslednímu červenci v Ústeckém kraji meziměsíčně vzrostl na 4,7 procenta.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT