VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kuci v akci to rozjeli v Teplicích

Teplice - Známí kuchaři Filip Sajler a Ondřej Slanina alias Kluci v akci navštívili Základní školu Buzulucká v Teplicích. Kluci vyrazili v rámci edukačního projektu Žij zdravě připravovaného ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR na Jízdu YesNeYes po českých školách.

20.12.2007
SDÍLEJ:

Kluci v akci Filip Sajler a Ondřej Slanina ukázali školákům ZŠ Buzulucká, jak si připravit zdravou svačinku.Foto: DENÍK/Zdeněk Traxler

Zastavili se také na dvou základních školách v severních Čechách, právě na „Buzulce“ v Teplicích a pak i v Litoměřicích. Cílem Jízdy je zvýšit povědomí o zdravém stravování mezi žáky základních škol a víceletých gymnázií a ukázat jim, že vaření je zábava.
„Tak, kdopak z vás doma vaří?“ hodil Filip Sajler otázku mezi osmdesátku žáků osmých tříd. Pomalu se začaly zvedat ruce. „Co vaříš? Čínskou polévku? Aha, tak to bychom si měli ujasnit pojem vaření,“ vtipně reagoval na odpovědi žáků Filip. Osmáci byli nadšení, do programu kuchařů se hojně zapojovali, odpovídali na otázky a dodávali své postřehy.

Filip s Ondřejem umí nejen dobře vařit, ale skvěle se doplňují i ve šprýmech a legraci. Jeden si z druhého utahují, legraci si dělají i z dětí. Celé dopoledne se neslo v duchu srandiček. Bavili se i přihlížející dospěláci, ředitelka školy, učitelský dozor i kuchařky školní jídelny, kde se vše odehrávalo. Kuchaři do své přípravy jednoduchých zdravých svačinek zapojili také školáky. Přihlásili se dva dobrovolníci. Před zraky spolužáků se museli vypořádat s úkolem krájení cibule na půlkolečka nebo s krájením pekingského zelí. Oba školáci přiznali, že jsou vášnivými hráči počítačových her a sport jim nic neříká. Mají štěstí, že jsou zatím hubení. Kluci kuchaři se snažili dětem vysvětlit, že důležité je nejen správné jídlo, ale také pohyb.
„Bylo to fakt super a hrozná sranda,“ říká nadšeně Veronika Hubertová.

 

Kluci byli opravdu v pohodě a uvolnění, při rozhovoru nabídli tykání. Rozhovory s Filipem i Ondřejem najdete ZDE

 

 

 

Tisková zpráva PR agentury Ami COMMUNICATIONS

Jízda kuchařů po českých školách ukáže dětem, jak jíst zdravě. DVĚ ZE ZASTÁVEK BUDOU I V SEVERNÍCH ČECHÁCH!Známí kuchaři Filip Sajler a Ondřej Slanina vyrazili v rámci edukačního projektu Žij zdravě na Jízdu „YesNeYes“ po českých školách a zastaví se také ve dvou základních školách v severních Čechách. Cílem Jízdy je zvýšit povědomí o zdravém stravování mezi žáky základních škol
a víceletých gymnázií a ukázat jim, že vaření je zábava.V severních Čechách se kuchaři Filip Sajler a Ondřej Slanina zastaví ve středu 19. prosince 2007. Své kuchařské umění předvedou dětem ze Základní školy Buzulucká 392 v Teplicích (od 9 hodin)
a Základní školy Havlíčkova 1830/32 v Litoměřicích (od 14.30 hodin). Program zahrnuje krátkou teoretickou část, představení projektu Žij zdravě a následuje show kuchařů Filipa Sajlera a Ondřeje Slaniny, kteří připraví několik jednoduchých pokrmů a zároveň budou po celou dobu s dětmi diskutovat. Program pokračuje ochutnávkou připravených jídel, autogramiádou a součástí akce je rovněž dotazníkový průzkum zaměřený na stravovací návyky dětí.Jízda YesNeYes nezapomíná ani na učitele, pro které bude přichystána brožura věnovaná problematice obezity a pohybu. „Konání takovéto akce na naší škole jsme s radostí přivítali. Je to další z cest, jak děti přesvědčit, aby více dbaly na správnou životosprávu a nestravovaly se pouze ve fast foodech a podobných zařízeních,“ říká PhDr. Jaroslav Mervínský, ředitel Gymnázia Na Vítězné pláni v Praze, kde se uskuteční první zastávka Jízdy. „Akce zároveň zapadá do naší snahy výuku pojmout komplexně a pro děti maximálně atraktivně,“ dodává PhDr. Mervínský.

Do projektu Žij zdravě a zejména Jízdy po českých školách se zapojila i známá dvojice kuchařů Filip Sajler a Ondřej Slanina, protagonisté oblíbeného televizního pořadu Kluci v akci. Ondřej Slanina ke své účasti říká: „Do Jízdy (nazvali jsme ji YesNeYes) jsem šel proto, aby děti nebojovaly v dospívání s nadváhou tak jako já. Vaření je skvělý koníček, u kterého je sranda. To, co jíme, může být dobré, cenově dostupné, zdravé a zábavné. Jen to chce nebát se a zkusit to.“ Filip Sajler dětem vzkazuje: „Projekt je pro novou mladou generaci a je super jí ukázat, jak se dá jednoduše a rychle vařit z dobrých čerstvých surovin, protože jídlo je národní kultura. Snad to bude teens bavit,“ a uzavírá: „Vaření miluju – jednoduše a rychle, zapomeňte na dřinu, to je minulost, vaření je zábava.“

V den zahájení Jízdy YesNeYes byly spuštěny i nové internetové stránky www.yesneyes.cz, které jsou určeny právě dětem. Ty zde naleznou například recepty rychlých a zároveň zdravých jídel, videozáznamy a fotografie z Jízdy, blog Filipa Sajlera a Ondřeje Slaniny, soutěže, citáty známých osobností a sportovců ke zdravému životu a řadu rad, doporučení a užitečných informací o tom, co mohou udělat pro svůj zdravý život.Jízda je součástí celostátní edukační kampaně Žij zdravě, která je připravována ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR. Cílem projektu je zvýšit povědomí veřejnosti o obezitě jako vážném celospolečenském problému, přispět ke změně chování českého obyvatelstva a napomoci k dodržování tzv. Rovnice zdravého života, která říká: lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít.Podle statistik trpí v České republice nadváhou a obezitou v průměru 13 % dětí školního věku a jejich počet stále narůstá. Za tímto trendem stojí zejména vliv reklamy, nesprávný přístup rodiny, špatné stravovací návyky, stravování ve fast foodech, ale i nedostatečný pohyb. Podle studie Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze děti ve věku šest až čtrnáct let sportují pouze dvě až čtyři hodiny týdně. Do této statistiky se však započítávají i hodiny školního tělocviku.„Pro děti je zejména důležité zvýšit energetický výdej aktivitami ve volném čase. Je potřeba, aby se do tohoto snažení zapojila celá rodina a aby byl pohyb spojen s příjemným – emotivním – požitkem. Děti si tyto příjemné emoce jinak nahrazují například prostřednictvím počítačových her. Únava
a příjemný zážitek po 3hodinovém hraní je totiž srovnatelný s pohybem nebo sportovním utkáním, ale účinek na zdraví je výrazně horší!“ uvádí MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., z III. interní kliniky 1. LF UK a VFN
a dodává: „Děti nemůžeme strašit riziky, ale musíme je motivovat - například ke zlepšení kondice, dovedností a radostí z her. Negativní motivace vede k výrazně nižšímu účinku na snižování hmotnosti.“


20.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 25 510 Kč

Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) Vychovatel/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25510 kč, mzda max. 30400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Splněné nebo započaté vzdělání a související podmínky dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících-vysokoškolské vzdělání ve speciálně nebo sociálně pedagogické oblasti, Psychická způsobilost dle zákona 109/2002 Sb., Občanská a morální bezúhonnost. Dobrý zdravotní stav, Kladný vztah k dětem, samostatnost, nekonfliktnost, flexibilita, dovednost práce na počítači, Řidičský průkaz sk. B., doba určitá 1 rok, možnost prodloužení na dobu neurčitou, nástup možný ihned, Strukturovaný životopis a motivační dopis zasílejte výhradně emailem, v případě našeho zájmu vás budeme kontaktovat.. Pracoviště: Dětský domov a školní jídelna, tuchlov 47, příspěvková organizace -001, 417 65 Ohníč. Informace: Jan Blažek, +420 777 453 307.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 25 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Asistent/ka ředitele / podpora HR. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: , Výborné organizační a komunikační schopnosti, pečlivost, iniciativa, flexibilita. Znalost práce na PC nutná (MS Office), angličtina aktivně, Zkušenosti na obdobné pozici a znalost HR výhodou., , Základní informace o pozici:, Zajištění asistentské činnosti, péče o návštěvy, spolupráce na měsíční uzávěrce, vedení pokladny, cestovní příkazy, administrativní podpora HR., , V případě zájmu se hlásit telefonicky nebo zasla profesní CV na e-mail. Pracoviště: Ardagh metal packaging czech republic s.r.o., odštěpný závod teplice, Zemská, č.p. 612, 415 01 Teplice 1. Informace: Marcela Smetanová, +420 417 846 530,737 265 182.

Administrativa - Administrativa Recepční 14 900 Kč

Recepční (kromě recepčních v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních) Recepční. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Práce vhodná pro OZP, Práce na recepci , V případě zájmu se hlásit telefonicky nebo e-mailem. Pracoviště: Viktor říha 001, Štúrova, č.p. 726, 415 01 Teplice 1. Informace: Viktor Říha, +420 602 415 655.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 16 000 Kč

Obsluha zařízení na výrobu kabelů a lan Operátor/operátorka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 204. Poznámka: Vhodné i pro absolventy., Pracoviště Krupka.., Požadujeme manuální zručnost, spolehlivost, zodpovědnost., Nabízíme stravenky, bonusy, prémie, vzdělávací kurzy, školení, firemní akce., V případě zájmu se hlašte telefonicky PO-Pá 7-15 hod nebo e-mailem.. Pracoviště: Auto-kabel krupka, s.r.o., Pod Dolní drahou, č.p. 87, 417 42 Krupka 1. Informace: Markéta Hloušková, +420 417 719 318.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novosedlický dopraváček.
11

FOTO: Školáci se v Novosedlicích učili jezdit podle dopravních předpisů

Rekonstrukce teplického Aquacentra.
9

FOTO: Místo lidí v bazénech Aquacentra řádí bobík

Hledání pokladu, světlo vitráží, koncerty. Páteční noc bude patřit kostelům

Teplicko - Jubilejní desátý ročník má letos ceslostátní akce s názvem Noc kostelů. Ta připadá na pátek 25. května. V letošním ročníku můžete navštívit 1508 kostelů a modliteben po celé republice, z toho 141 v Ústeckém kraji.

AKTUALIZOVÁNO

Bývalé Tesco ve Všebořicích koupil dodavatel vietnamských večerek

Ústí nad Labem - Bývalé obchodní centrum v ústecké čtvrti Všebořice, které dlouhodobě zeje prázdnotou, získalo nového majitele. Areál koupil přední dodavatel vietnamských večerek Tamda Foods od původního majitele firmy Bainbridge. Informoval o tom web Mediář Retailek.

Startuje GDPR. Vše potřebné najdete zde

Severní Čechy - Evropské Nařízení GDPR, které má zvýšit ochranu osobních údajů, bude platit od pátku 25. května. Musí se jím řídit všechny firmy i orgány státní a veřejné správy. Kromě nich se týká jednotlivců a online služeb, které zpracovávají data uživatelů.

Centrem Drážďan otřásla exploze. Vybuchla nalezená puma z války

Dresden /VIDEO/ - Zneškodňování letecké pumy z druhé světové války, která byla v úterý odpoledne nalezena při stavebních pracích v centru Drážďan, skončilo explozí. Z oblasti předtím muselo být evakuováno téměř 9000 lidí. Oblast zůstává uzavřena, protože hrozí výbuch dalších částí pumy. Pyrotechnici se později pokusí o zneškodnění zbytků pumy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT