"Každý rok věnujeme na podporu regionu prostředky ve výši zhruba 0,1% hodnoty našeho obratu, tedy částku 1,6 milionu korun. Forem je celá řada, a to od systematické dlouhodobé podpory neziskových společností a občanských sdružení, přes půlmilionový roční Grant Knauf Insulation pro neziskové projekty až po individuální jednorázové projekty," uvedl ředitel závodu Jan Brázda.

Ten se ve čtvrtek odpoledne sešel už podeváté s představiteli 12 neziskových organizací a sportovních klubů, aby podepsali smlouvu o finanční podpoře činnosti pro letošní rok. Celkovou částku 785 tisíc korun si tak letos rozdělí fotbalisté z TJ Krupka, TJ Soběchleby, krupští tenisté, atleti, florbalisté, raketoví modeláři, plavci ze Sportovní školy Krupka, Nola Teplice, Základní škola Masarykova, Dobrovolnické centrum Ústí, které pořádá už 15. ročník Křesadla, oceňujícího práci dobrovolníků z celého kraje. Mezi dosud 86 oceněnými dobrovolníky je i sedm dobrovolníků z Teplicka.

Knauf Insulation podpořil i aktivity Fakulty životního prostředí UJEP, s níž spolupracuje, ples města Krupka a Průmyslové zóny Krupka a vyhlášení Osobnosti roku Ústeckého kraje.

Zástupci jednotlivých organizací ocenili štědrou podporu Knaufu, seznámili přítomné s tím, na co peníze využijí i se svými plány na letošní rok. (ot)