“Každý rok věnujeme na podporu regionu prostředky ve výši zhruba 0,1% hodnoty našeho obratu. Forem je celá řada, a to od systematické dlouhodobé podpory neziskových společností a občanských sdružení, přes roční Grant Knauf Insulation pro neziskové projekty až po individuální jednorázové,“ uvedl ředitel závodu Jan Brázda.

Ten se v úterý odpoledne sešel v hotelu Komáří vížka s představiteli neziskových organizací, aby podepsali smlouvu o finanční podpoře činnosti pro letošní rok. Fotbalisté z TJ Krupka, TJ Soběchleby, krupští stolní tenisté, atleti, raketoví modeláři, plavci ze Sportovní školy Krupka, Nola Teplice a karatisté ze Shotokan Bílina si tak pro letošní rok rozdělí celkovou částku 460 tisíc korun. Setkání se zúčastnil i starosta Krupky Zdeněk Matouš. Uvedl, že pro letošní rok se počítá nejen s pořádáním tradičních kulturních akcí a sportovních her školáků o pohár starosty, ale také s akcí nazvanou Otevřená Krupka, při níž bude den otevřených dveří ve všech zajímavých místech, od kostelů až po lanovku na Komárku.

Zástupci jednotlivých organizací seznámili přítomné stručně s největšími úspěchy loňského roku a také s plány na ten letošní.

„Budeme pořádat světový pohár, mistrovství ČR a deset závodníků pojede na mistrovství světa, které se koná na Slovensku. Čeká nás i rok oslav, protože si letos připomínáme 40. výročí existence raketového klubu a 50 let raketového modelářství v České republice. Chceme také pokračovat v úspěšném projektu modelářské školy pro děti a rádi bychom vybudovali modelářské muzeum, které bude první a jediné v ČR,“ nastínila některé z plánů Věra Pavková z RMK Krupka.

Knauf a Knauf Insulation jsou letos hlavními partnery mezinárodního filmového festivalu AniFest 2012. Proto ředitel Jan Brázda podepsal na Komáří vížce smlouvu o partnerství také s Jakubem Horou, ředitelem AniFestu. „Jsme velmi rádi, že jsme dokázali mezi obchodními společnostmi na severu Čech najít právě takového kultivovaného partnera, který podporuje kulturu a tím i rozvoj celého regionu. Spolupráce, která trvá hned od začátku působení AniFestu v Teplicích, je rok od roku lepší a já jsem moc rád,“ konstatoval Jakub Hora, výkonný ředitel Mezinárodního festivalu animovaného filmu AniFest. (ot)