VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Knauf vyrábí již pouze z přírodních surovin

Krupka - Datum ukazuje 1. červenec 2009. Úderem sedmé hodiny ranní se začíná psát další kapitola historie výrobního závodu Knauf Insulation v Průmyslové zóně Krupka na Teplicku.

1.7.2009
SDÍLEJ:

Letecký pohled na Knauf Insulation v KrupceFoto: .

Při květnovém pracovním jednání na odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Ústeckého kraje se všichni zainteresovaní seznámili s výsledky dosavadního monitoringu imisí formaldehydu v souvislosti s provozem závodu Knauf Insulation v Krupce.

Zátěž byla srovnatelná s jinými průmyslovými oblastmi

Z dlouhodobého měření celoroční průměrné imisní koncentrace formaldehydu vyplývá, že průměrná denní koncentrace pro celou oblast byla 3,7 mikrogramů/m3 (medián 2,4 ug/m3) a úroveň zátěže tak byla srovnatelná s jinými průmyslovými oblastmi. Hodnoty nepřekročily doporučované hygienické limity pro vnitřní (60um/m3) ani vnější (100ug/m3 dle WHO) prostředí.

S fenolformaldehydem je konec

Ředitel závodu Knauf Insulation Ing. Jan Brázda na tomto ústeckém jednání však také představil novou technologii, která umožní nahradit fenolformaldehydovou pryskyřici, která tvoří základ pojiva při výrobě minerálních izolací, pojivem na bázi přírodního inertního polymeru. Jinými slovy, izolace v Krupce se začne vyrábět výhradně z přírodních surovin. Uplynul sotva měsíc a krupský Knauf Insulation tuto zcela novou řadu izolačních produktů z minerální vlny uvádí na trh jako jeden z prvních závodů v Evropě.

Na řadu přišla minerální vlna

V závodě Knauf Insulation v Krupce se začaly první metry nového produktu totiž vyrábět právě teď, 1. července 2009.
Čím se dané produkty vyznačují? Nižším objemem obsažené energie a silnými ekologickými aspekty, jichž se dosáhlo díky použití nové technologie ECOSE®Technology. Izolace z minerální vlny je dnes obecně považována za ekologicky nejméně náročný izolační materiál. Tato novinka přírodní vlastnosti ještě posílí a jistě učiní z minerální vlny nejvýznamnější izolační produkt pro budoucnost.

Pojivo je z přírodních materiálů

„Izolační materiály z minerální vlny, které vyrábí společnost Knauf Insulation pomocí nové technologie ECOSE®Technology, profitují z nového pojiva bez obsahu formaldehydu. Nové pojivo - namísto chemických látek na ropném základě – tvoří kombinace přírodních materiálů z obnovitelných zdrojů. Konverzí organických materiálů do inertního polymeru vzniká neobyčejně silné pojivo, které pojí jednotlivá skelná vlákna do výkonné izolace v podobě rolí nebo desek.

Zohledňují životní prostředí

Nová technologie byla vyvinuta jak pro materiály ze skelné, tak z kamenné minerální vlny. Ohleduplnost výrobního procesu k životnímu prostředí, zdrojům surovin a energiím podtrhuje i vysoká míra recyklovaných střepů použitých pro tavení skloviny. V Krupce jsme aktuálně dosáhli 80% externích střepů, tavíme de facto z odpadového skla a jen část surovin nám pomáhá řídit předepsané chemické složení skloviny ,“ vysvětluje ředitel závodu Jan Brázda.

Zredukovaly se výrobní emise

Nové produkty ze skelné a kamenné minerální vlny mají díky technologii ECOSE®Technology i zcela nový vzhled. Nové pojivo dává izolační vlně výraznou přírodní hnědou barvu – produkty neobsahují žádná chemická barviva. Nová minerální vlna se dále vyznačuje menší prašností a mimořádně vysokým pracovním komfortem, což ocení zejména ti, kdo s izolací pracují. Tolik charakteristické podráždění pokožky při práci s izolací bylo výrazně eliminováno. Podstatně se zredukovaly rovněž výrobní emise – především formaldehyd a fenol, dále organické těkavé látky a čpavek. Nové produkty oproti tradičním izolačním materiálům přinášejí podstatně vyšší kvalitu vnitřního ovzduší v budovách, kde jsou instalovány.

Začalo se na severoamerickém trhu

Ještě před Českou republikou byla nová generace izolačních produktů ze skelné minerální vlny úspěšně uvedena na severoamerickém trhu a ve Velké Británii. Od července se nová generace izolačních materiálů ze skelné minerální vlny uvádí na českém trhu stavebních materiálů a během léta i v dalších evropských zemích. Uvedení nové generace stavebních materiálů je v souladu s dlouhodobou strategií společnosti Knauf Insulation - být technologickým lídrem ve výrobě minerálních izolací.

Na novince se pracovalo 5 let

„Udržitelnost vnímáme jako evoluční proces vycházející z neustálého zdokonalování a posunování technických hranic, aniž bychom omezovali nároky a potřeby budoucích generací,“ říká generální ředitel pro východní Evropu Dominique Bossan, který zároveň dodává: „Tato novinka je výsledkem pěti let intenzivního výzkumu a testování. Naším cílem bylo nabídnout zákazníkům takový produkt, který by byl inovativní a zároveň reagoval na stále vzrůstající poptávku po ekologicky šetrných produktech. Jde o největší změnu v historii izolace z minerální vlny.“ (lmax)

1.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič autobusu20 000 Kč

Řidiči autobusů v městské hromadné dopravě Řidič/ka MHD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 14. Poznámka: Vhodné i pro OZP!!!, Na linkách po okrese Teplice AT provozuje převážně nízkopodlažní autobusy o délce 10 - 15 metrů. , Provoz je směnný, začíná cca ve 4 hodiny ráno a končí ve 24 hodin, směny mohou být v kuse i dělené. Možné je i zdravotní postižení umožňující výkon této profese. Součástí pozice je práce s odbavovacím a informačním systémem ve vozidlech, komunikace s cestujícími či dispečery provozu. V současnosti nabízíme smlouvy na dobu určitou do 30. 6. 2018 - do tohoto data máme uzavřenu smlouvu s městem Teplice, pokud dojde k prodloužení smlouvy, bude prodloužena i pracovní smlouva uchazeče., Zaměstnanec musí být starší 21 let. Pro uchazeče bez potřebného řidičského oprávnění poskytujeme rekvalifikace, buď ve spolupráci s ÚP nebo dohodou s budoucím zaměstnancem., Nabízíme: zaměstnanecké jízdné i pro rodinné příslušníky na území ÚK, týden dovolené navíc, příspěvky na penzijní připojištění, pracovní ošacení - stejnokroj, Hlásit se telefonicky na č. 724 676 135 PO - PÁ 7 -14 hodin nebo zasílat životopis na email prace.teplice@arriva.cz. Lze i osobně na adrese firmy PO - PÁ 7 - 14 hodin (kancelář personálnho oddělení). Pracoviště: Arriva city s.r.o. 001, Emilie Dvořákové, č.p. 70, 415 01 Teplice 1. Informace: Libor Sehnal, +420 724 676 004.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič autobusu22 000 Kč

Řidiči autobusů v městské hromadné dopravě Řidič/ka MHD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Požadujeme: Vhodné i pro OZP, řidičský průkaz skupiny D, profesní průkaz řidiče výhodou, Jedná se o místo výkonu přímo na pobočce v Teplicích. Pracoviště: Arriva city s.r.o. 001, Emilie Dvořákové, č.p. 70, 415 01 Teplice 1. Informace: Libor Sehnal, +420 724 676 004.

Management - Management Manažer15 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti obchodu, marketingu a v příbuzných oblastech Manager/-ka obchodu - anglicky hovořící země. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň:, - Telefonický kontakt se zákazníky z anglicky hovořících zemí (Anglie, Irsko), - Získávání nových zákazníků a péče o stávající zákazníky, - Sledování trhu, konkurence, atd., - Propagace produktů na mezinárodních veletrzích, - Jedná se o práci v kanceláři, Nabízíme:, - Zajímavou kreativní práci na HPP nebo na DPP, - Možnost flexibilní pracovní doby, nebo práce z domova, - Ohodnocení dle zkušeností uchazeče a jeho praxe, - Možnost cestování do uvedených zemí, Dále požadujeme:, - Uživatelskou znalost PC (Excel, Word, Internet), - Aktivní znalost anglického jazyka slovem i písmem, - Praxe není podmínkou, Více informací o prodeji našich produktů získáte na internetových stránkách www.goldpack.cz, V případě zájmu nám zašlete životopis na e - mail.. Pracoviště: W h d spol. s r.o., Závodní, č.p. 2, 417 22 Háj u Duchcova. Informace: Michaela Novotná, .

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník15 000 Kč

Odborní asistenti v administrativě Asistent/-ka obchodního ředitele. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň:, - Příprava podkladů pro prodej, - Komunikace se zákazníky, - Vytváření tabulek v Excelu, - Psaní objednávek, - Statistiky, - Kompletní administrativní práce , Nabízíme:, - Zajímavou práci na HPP, - Pevnou pracovní dobu, - Ohodnocení dle zkušeností uchazeče a jeho praxe, Dále požadujeme:, - Uživatelskou znalost PC (Excel, Word, Internet), - Základy účetnictví, V případě zájmu nám zašlete životopis na e - mail.. Pracoviště: W h d spol. s r.o., Závodní, č.p. 2, 417 22 Háj u Duchcova. Informace: Michaela Novotná, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Autoři knihy Marian Hochel a Marta Pavlíková.

Bývalý kastelán zámku Duchcov: České země byly pro Napoleona třináctou komnatou

Teplice - Baník 0:0
14

FOTO: Škoda těch šancí. Teplice doma remizovaly s Baníkem 0:0

Stavební stroje pracují u plavecké haly. Ta zatím zůstává v provozu

Teplice /FOTO/ - Aquacentrum láká návštěvníky navzdory ruchu v jeho okolí. K dispozici je i přes jarní prázdniny.

Teplice budou opět hostit maraton pro „eresku“. Přijít cvičit může každý

Teplicko - Desítky lidí z Teplic a okolí se za necelý měsíc převlečou do sportovního, obují tenisky a vyrazí do tělocvičny Základní školy v Buzulucké ulici. V sobotu 3. března se totiž připojí k 24hodinovému Maratonu s roztroušenou sklerózou -MaRS 2018, který proběhne po celé republice. 

Ledecká je olympijskou legendou. Získala druhé zlato, po lyžích i na snowboardu

/FOTOGALERIE/ Ester Ledecká, 22letá česká reprezentantka, získala na zimních hrách v Pchjongčchangu své druhé zlato. Po šokujícím prvním místu ze super-G pro ni byla zlatá i druhá jihokorejská sobota. V paralelním obřím slalomu snowboardistek s přehledem porazila všechny své soupeřky a zařadila se mezi české olympijské legendy Věru Čáslavskou nebo Emila Zátopka.

Znavený dvouletý dveřník, fet za volantem a soutěž střihačů vína: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 23. února 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT