V čase adventním zapomeňme na předvánoční shon. V nazdobené Galerii si společně vychutnejme alespoň na chvíli to pravé kouzlo Vánoc prostřednictvím koled, které se dědí z generace na generaci jako poselství nejkrásnějších svátků roku.

Zpívat se letos budou koledy, o kterých rozhodli svým hlasováním čtenáři Deníku. Jsou to Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Štěstí, zdraví, pokoj svatý a Pásli ovce Valaši. Zazpívat si ale můžeme i oblíbené vánoční písně Rolničky, rolničky nebo Vánoce, Vánoce přicházejí.

V Teplicích budeme zpívat koledy v OC Galerie na náměstí Svobody od 18 hodin. Nejprve nás potěší stejně jako loni svým připraveným pásmem ti nejmenší, děti z Pramínku. Na vystoupení se už těší a se sbormistryní Táťánou Spodniakovou pilně trénují.

Pěvecký sbor Pramínek sdružuje děti z teplických mateřských škol. Děti zpívají písničky s klavírním doprovodem Markéty Loskotové a využívají i různé rytmické nástroje. Sbor Poupata ze ZŠ Maršovská, který s námi zpíval koledy v loňském roce, letos vystřídají jejich mladší spolužáci ze sboru Písklata.

A protože by byla škoda se po pěti koledách rozejít a vrátit se k pečení cukroví a předvánočnímu úklidu, budeme ve zpívání pokračovat. Krátké vystoupení si pro nás všechny připravují také studenti Konzervatoře Teplice.