Pojďte zažít originální tvorbu folk-rockového barda Vlasty Redla ve zcela nečekaném komorním pojetí v doprovodu fujaristy Swetji "svíti" - v sobotu od 20:00 v Jazz clubu Teplice.

"Vlasta Redl je výtečný zpěvák, hráč na kytaru, klávesy a další nástroje, skladatel a textař. Po hraní v kapelách AG Flek a se skupinou která se jmenovala Každý den jinak (KDJ), vystupuje nyní buď v projektech s kolegy písničkáři (Janoušek a Samson), nebo s vlastním projektem, do kterého si jako hosty často zve Luboše Javůrka (Bokomara - foukací harmonika, kytara) a Swetju (hudební skladatel, multiinstrumentalista, aranžér a multimediální specialista, vlastním jménem Jaroslav Svítek, hrající s Vlastou především na fujary, píšťaly či pilu). Vznikl tak zajímavý projekt, ve kterém je dost prostorů pro slavné Vlastovy hity i hledání nového hudebního výrazu," zní informace na webu Jazz clubu.

Koncert začíná v sobotu (17. 10.) ve 20:00, vstupné 150 korun.

Vlasta Redl
V prosinci roku 1983 začal Redl hrát a zpívat se skupinou AG Flek. Zde se později setkal i s Radkem Pastrňákem a Richardem Kroczkem ml. Jako autor písní se poprvé proslavil díky skupině Fleret, která do svého repertoáru zařadila jeho písně (Sbohem galánečko, Bečva, Letiště). Redl rovněž začal spolupracovat se Slávkem Janouškem a Jaroslavem Samsonem Lenkem, s nimiž vydal tři společné desky. V roce 1990 nahrál svou první sólovou desku Na výletě, na níž se, jak sám řekl, chtěl osvobodit od folku a písničkářské tvorby.
Naproti tomu jeho další sólová deska Staré pecky obsahovala folkové skladby, které napsal v době spolupráce s Fleretem. V roce 1993 vydal se slovenskou zpěvačkou lidových písní Zuzanou Homolovou album Slovenské balady, kde nahrál všechny nástroje. V roce 1994 vznikl spoluprací Redla, AG Fleku, Jiřího Pavlici a Hradišťanu další významný projekt. Naposledy v Jablonci Redl vystoupil v prosinci roku 2006 s vlastní „Skupinou, která se jmenuje každý den jinak“ na jednom z mála posledních vystoupení kapely.