Motorkářskou sezonu uzavřou dnes v Novosedlicích. V Hospodě v Hraniční (bývalá restaurace u Barona) je připraven hudební program pro motorkáře. Ve 13.30 se rozburácejí motory a účastníci akce se vydají na spanilou jízdu po obci. Odpoledne je pak na programu hudební vložka. Vystoupí například Flamenco, bubeníci Wild Stick, Libý Květoň a přijede zazpívat Vilda Čok.

V Krupce bude dnes dopoledne v pořadí již čtvrtý ročník Charitativního běhu Krupkou, aneb pomáháme teplické nemocnici. Start v 9.30 hodin.

V Bílce se dnes můžete podívat na 17. svatováclavskou slavnost. Koná se od 14 hodin na návsi. Součástí bude minitržiště s výrobky z Českého středohoří a také hudební doprovodný program, kdy vystoupí například hudební kroužek ze školy v Žalanech, nebo vystoupí divadlo Krabice.

V Olympii Teplice máte v sobotu možnost vidět RC modely v akci, a to od 10 do 17 hodin. Venku vyroste mini městečko, kde se bude prohánět na 150 modelů aut (na ploše 150 metrů čtverečních). Uvidíte bagry, náklaďáky, traktory, záchranáře, ale také třeba lodě a letadla. Nachystána je také ukázka práce hasičů (12.00, 14.00 a 16.00) Bude také školička pro děti, v rámci které si budou moci vyzkoušet ovládání některých modelů.

Na koně se můžete zajet podívat do Přítkova. Na Ranči Severní hvězdy (u silnice Dubí Krupka) bude od 15 hodin westernová show. Součástí odpoledne bude indiánská stezka, soutěže pro děti v kovbojských a indiánských dovednostech. Součástí akce bude hudební část a také ukázky práce s koněm. Těšit se můžete třeba na speciální drezuru koní, westernovou drezuru a nebo také na dobrodružný příběh koní a indiánů z divokého západu.

Historickým motorákem se můžete dnes svézt až na Moldavu. Jedinečné přímé spojení železničními veterány z Ústí přes Teplice a Litvínov až na vrcholky podzimních Krušných hor. Na Moldavě je připraven bohatý doprovodný program. Vlak vyjíždí v sobotu z Ústí západního nádraží v 8:50, v Teplicích bude v 9:20 a v Litvínově v 10:20. Dále staví v Oseku (10:40), v Horním Háji (10:45), v Hrobu (10:55), v Dubí (11:30). Na Moldavu přijede v poledne. Zpět jede v 15:00. Akce se koná u příležitosti 70. výročí obnovy válkou zničeného mikulovského viaduktu.

V Dubí dnes po včerejším zahájení pokračuje slavnost u příležitosti 110. výročí posvěcení Neposkvrněného početí Panny Marie. V sobotu od 13:00 hodin s kulturním programem: (13:00 Wabi Daněk a Miloš Dvořáček, 14:30 Sarah a The Adams, 16:00 Trapeři s Robertem Křesťanem, 17:30 Tučňáci).

Pokud máte rádi modely letadel, pak se zajeďte podívat v sobotu či v neděli do RC Modelparku v Suchém. Koná se zde setkání leteckých modelářů všech kategorií. Létání bude průběžně po celý den. Letecký den je spojený s burzou.

110. výročí si připomíná základní škola Dubí 2. Oslava je připravena v sobotu v budově 1. stupně (Dlouhá ulice) od 10 do 15 hodin. Na programu je setkání s bývalými učiteli, žáky a pamětníky. Účast přislíbil režisér Vladimír Michálek, rovněž bývalý žák školy. V doprovodném programu vystoupí žáci školy.

Gymnázium Teplice zve v sobotu na návštěvu a také na několik akcí, které se zde konají: V 9 hodin dopoledne se v budově A Gymnázia Teplice sejdou opět milovníci neživé krásy. Je to pravidelné setkání regionálních sběratelů, kteří prezentují svoje nálezy přírodních minerálů a zkamenělin. Akce potrvá do 14 hodin.

Současně bude v gymnáziu i tradiční setkání pěstitelů a chovatelů, v budově C Gymnázia Teplice. Ryby, hmyz, drobní hlodavci, ptáci, krmení to vše si můžete prohlédnout i koupit.

Připraveny jsou i organizované prohlídky Bioparku (školní ZOO), Beuronské kaple a celého areálu školy včetně výstavy Energie v aule.

Hudba Hradní stráže a Policie ČR vystoupí na koncertu k 700. výročí narození Karla IV. V neděli od 17 hodin v opatském chrámu cisterciáckého kláštera v Oseku. Autorem hudby a také dirigentem bude místní Jan Zástěra.

V neděli bude v rámci Malé Paříže od 20 hodin v Zahradním domě: Hambaeros dvě úči a nezletilec.

V Bystřanech na jízdárně budou v neděli od 9 hodin podzimní Hobby závody, parkurové skákání.