„Lidé asi mají dost zkreslenou představu co je a co není týrání. Janičku jsme si vzali na dožití. Její původní majitelka se o ni nezvládala starat a nám jí bylo líto," vysvětlil provozovatel Mstišovské obory.

Mezi rodiči s dětmi, ale i školními kolektivy je obora, kde je několik desítek zvířat, velmi oblíbenou atrakcí. Jedna z našich čtenářek se při poslední návštěvě podivila nad vzhledem Janičky a kontaktovala redakci s tím, že kůň nevypadá vůbec dobře. „Janička pomalu přibírá. Krmení dostává dostatek. Je jí 16 let, nemocná není. Naším cílem je ji nechat v klidu dožít. Každý se může přijít podívat sám a přesvědčit se, že je o ni dobře postaráno," dodal provozovatel obory.

Mstišovská obora se nachází nedaleko Dubí, u zámečku Dvojhradí.

Historie obory je stará už několik set let. Byla známa především právě kvůli zámečku, okolo kterého se rozprostírala. (kos)

Tip na výlet: obora Mstišov

Obora se leží v obci Mstišov, nedaleko Dubí u Teplic. Výlet sem je vhodný v jakoukoli roční dobu. Potkat zde můžete domácí zvířata a zvířata vyskytující se v našich lesích, například divoká prasata, muflony, jeleny a další. Do obory si s sebou můžete vzít suchý chléb nebo krmení pro zvířata a zvířata sami krmit, když budete potichu, můžete se ke zvířatům dostat tak blízko, jak ve volné přírodě nemůžete. Je zde restaurace a možnost ubytování. Děti potěší projížďky na koních. K oboře je možné se dostat autem, nebo autobusem, který staví přímo u obory. Vstupné do obory je dobrovolné.