„I přes některé negativní hlasy byla pondělní prezentace pozitivní. A myslím si, že nakonec náš projekt budou rádi navštěvovat i ti, kteří jsou v současnosti nerozhodnuti či proti,“ konstatoval Luděk Schmidt z developerské společnosti, která pro investora projekt nového centra pod označením Galerie Teplice připravuje.

Představeny byly také obrázky, jak by Prior mohl vypadat s odkazem na představy z oblasti scifi. „Futuristická verze nikdy nebyla dále rozvíjena a neuvažovalo se o ní jako o možné investiční variantě. Podobné je to u některých dalších verzí,“ zmínil zástupce developera.
Od pondělního setkání investora s občany očekávali více zástupci sdružení Pro Polis, které vyvolalo kampaň s názvem Za přestavbu teplického Prioru s rozmyslem.

Nový Prior? Housenka s okem i střídmý kvádr FOTO NÁVRHŮ ZDE

„Zdá se, že zapojení veřejnosti firma považuje za uzavřenou věc. Debata o výsledné podobě projektu podle nás ale ještě ani pořádně nezačala, takže dost těžko mohla skončit,“ myslí si Jakub Mráček ze sdružení Pro Polis. Vzkazuje také, že debata z jejich strany nekončí. Zmiňovaná společnost uspořádá 8. 3. od 18.00 ke stejnému tématu veřejné slyšení na Gymnáziu Teplice.

„Debata na magistrátu byla ze strany pořadatelů značně podceněná. Na celou akci byla vyměřena jen hodina, zcela chyběl tolik potřebný moderátor. Vinou toho se v debatě nešlo ani po dílčích tématech, ani po konkrétních argumentech,“ vysvětlil důvod akce Jakub Mráček.