9:00 - Za účasti předsedy strany Jiřího Paroubka se koná konference sociálních demokratů v domě kultury, delegáti KDU – ČSL jednají v Prince de Ligne a také jejich schůzi navštíví šéf strany Jiří Čunek. Na programu jsou proto jejich pozdravné projevy. Sociáloní demokraté ohlásili tiskovou konferenci na 11. hodinu. Lidovci oficiální setkání s novináři nenaplánovali.

10:00 - Konference sociáloních demokratů byla pro novináře přístupná pouze na začátku, kdy všechny přítomné pozdravil Jiří Paroubek. V současné době se již jedná za zavřenými dveřmi. Vše zatím probíhá bez konfliktů, a ani se zatím žádné neočekávají. V klidu zůstává také stranický soupeř krajského šéfa strany Petra Bendy, Jaroslav Foldyna. Právě ten chtěl, aby konference sociálních demokratů byla celá veřejná. To ale v hlasování neprošlo.

Obě konference, které již probíhají za zavřenými dveřmi, sledujeme. Budeme průběžně aktualizovat.

11:00 V současné době probíhají volby v sále.

11.05 Plánovaná tisková konference na 11 hodin má 30 minut zpoždění. Zúčastnit se jí má také šéf strany Jiří Paroubek.

12:45 Zpráva po tiskové konferenci: Lídrem ČSSD bude v Ústeckém kraji Jaroslav Foldyna

12:50...... vložena fotogalerie z jednání ČSSD a také konference KDU - ČSL

Lídrem v Ústeckém kraji pro podzimní volby do krajského zastupitelstva bude za ČSSD Jaroslav Foldyna. Rozhodli otom delegáti na krajské konferenci ČSSD, která se koná od sobotního rána vTeplicích. Jaroslav Foldyna i jeho stranický kolega a současný předseda krajské organizace ČSSD Petr Benda se shodli, že vnitrostranické rozpory již byly zažehnány.

„Podařilo se nám dohodnout. Určité neshody jsme si vysvětlili a shodli se na dalších krocích,“ uvedl na tiskové konferenci po skončení volby Petr Benda.

Krozhodnutí, že chtěl Petr Benda dát kdispozici svoji funkci, pokud mu bude vyslovena nedůvěra, krajský šéf ČSSD na tiskové konferenci řekl, že ztoho sešlo. Tento bod nebyl do krajské konference zařazen, protože byl přehlasován většinou už na mimořádném zasedání krajského výboru strany, den před vlastní konferencí. „Nicméně je to důkazem, že jsou neshody skutečně zažehnány,“ komentoval vzniklou situaci Benda.

Předseda ČSSD Jiří Paroubek, který se sobotní schůze vTeplicích rovněž zúčastnil, označil Jaroslava Foldynu jako velmi vhodného kandidáta. „Má jednu znejvětších priorit a jeho popularita je vysoká. Foldyna je zkušeným politikem a lidé mu rozumějí,“ řekl na tiskové konferenci šéf sociálních demokratů.

Schválený lídr pro podzimní krajské volby pak ve svém proslovu konstatoval, že jednou zpriorit pro další rozvoj Ústeckého kraje má být doprava. Rovněž zdravotnictví. Vtéto souvislosti sdělil, že se strana bude vkraji snažit rozbít Krajskou zdravotní a.s. "Je to moloch, který je neprůhledný. Pacient nesmí být zákazníkem. Chceme tuto organizaci opět rozdělit na původní samostatné složky, nemocnici Teplice, Most, Ústí a další. Uvedl ve svém projevu Jaroslav Foldyna.

Krajská konference KDU– ČSL, která se koná od sobotního rána vteplickém hotelu Prince de Ligne, má volbu lídra naplánovánu až na odpoledne. Dopoledne se jednání zúčastnil šéf strany Jiří Čunek. Konference probíhá vpoklidu.

14:50 Přidána tisková zpráva ČSSD z konání konference v Teplicích, která proběhla v poklidu.

- Delegáti krajské konference ČSSD Ústeckého kraje na svém dnešním jednání vDomě kultury vTeplicích schválili kandidátku do krajského zastupitelstva počtem hlasů 85, devatenáct delegátů bylo proti.

- Včele kandidátky je Jaroslav Foldyna z Děčína, následují Jana Vaňhová zChomutova, Ing. Pavel Kouda zMostu, Mgr. Arno Fišera zÚstí nad Labem a Bc. Petr Benda zTeplic.

- Lídrem krajské kandidátní listiny za ČSSD byl zvolen počtem hlasů 80 ku 18 Jaroslav Foldyna, který byl jediným kandidátem navrženým krajským výkonným výborem a okresními konferencemi vDěčíně a vLitoměřicích.

- Krajská konference kromě jiného schválila i dva nové členy Krajského výkonného výboru ČSSD Ústeckého kraje, kterými se stali Roman Lád a Bc. Milan Bartůněk.

- Konference se zúčastnili kromě 108 delegátů i předseda ČSSD Ing. Jiří Paroubek, místopředsedové strany Jana Vaňhová a Ing. Zdeněk Škromach.

16:00 Zpráva z Prince:

Lídrem pro nadcházející volby do krajského zastupitelstva, které budou na podzim v Ústeckém kraji, je za lidovce Zdeněk Vokatý, starosta obce Křimov na Chomutovsku. Za jedničku na krajské kandidátce KDU - ČSL ho zvolili v nepřímé volbě delegáti z okresních organizací, kteří se sešli v sobotu na krajské konferenci v teplickém hotelu Prince de Ligne.

Zda ale zůstane Vokatý v čele konečné verze krajské kandidátky pro volby, není ještě zcela jisté. Lidovci, jak uvedl jejich mluvčí Rostislav Kadlec, chtějí jít v kraji do voleb společně s několika menšími stranami a na lídrovi společné kandidátky se s nimi ještě musí domluvit.

KONEC