„Věřím, že polopodzemní kontejnery pomohou k lepšímu veřejnému pořádku i odpadovému hospodářství,“ komentuje primátor Hynek Hanza. Stavba by podle něj měla začít v květnu a trvat 10 týdnů. Ne všichni místní novinku schvalují. „Bydlím tu už přes dvacet let. Je tu každý den bordel u popelnic. Nevěřím tomu, že by popelnice zapuštěná do země měla přispět k lepšímu pořádku. Některé lidi prostě budou dělat bordel dál. Ty nepřinutí udržovat pořádek okolo svého domu vůbec nic,“ řekl Ladislav Svoboda z prosetického sídliště.

Nová hnízda, kam budou lidé vynášet své koše z bytů, vzniknou v lokalitě tzv. úček, tedy tří panelových domů do tvaru písmene U, v ulicích Pod Školou, Pod Hvězdárnou a Na Konečné. Kontejnery by měly být, jak název polopodzemní napovídá, částečně zapuštěné do země. Nahradí tam dosavadní velkokapacitní plechové kontejnery. V rozpočtu je na tyto tři stavby alokováno 3,2 milionu korun s tím, že část prostředků bude hrazena z dotace.

Vlakové nádraží Teplice v Čechách.
Teplice změní okolí nádraží. Chtějí vyřešit dopravu a dát prostor chodcům

Novinka bude mít své výhody, oproti stávajícím velkým plechovým kontejnerům, které se musejí kvůli vyprázdnění odvážet na skládku a pak prázdné opět zpět. Nové v zemi zapuštěné nádoby mají pohlcovat zápach. Výhodou je také ukrytí před vandaly. Postup prací v případě polopodzemního stanoviště zahrnuje vyhloubení jámy, usazení samotného kontejneru a následné terénní úpravy.