Největší evropský výrobce automobilových skel tak v chudeřickém závodě u Teplic díky těmto zakázkám přijal dalších 110 zaměstnanců.

„K dlouhé řadě automobilových koncernů, které jsou našimi zákazníky, se přidaly automobilky KIA a Hyundai. Náš závod bude dodávat skla do jejich nových SUV," uvedl člen představenstva AGC Automotive Czech Luděk Steklý. Hyundai svůj nový Tucson vyráběný v moravských Nošovicích uvedla na trh v létě. KIA novou Sportage ze slovenské Žiliny představila teprve na zářijovém frankfurtském autosalonu.

Díky těmto dvěma novým projektům přijmula firma také dalších 110 zaměstnanců. AGC Automotive Czech kvůli nové zakázce korejských a dalších automobilek investovala také zhruba 135 milionů korun do nových výrobních a skladových hal.

Investice, včetně nových technologií firma dokončila v květnu, o měsíc dřív než byl původní požadavek zákazníků. „Přímo projektu korejských automobilek se týkala část investice v objemu zhruba 30 milionů korun," doplnil Luděk Steklý.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a zaměstnává na 2500 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla.

Do tří let se chce dvojka na trhu stát největším výrobcem autoskel v Evropě.

Skupina AGC dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.(re)