Online reportáž

„Krušnohorské divadlo, Dům kultury a Kino Květen ruší veškeré své akce, a to do odvolání. Pokladna v DK zůstává v běžném provozu. Vstupné se bude vracet vždy v den konkrétního představení po dobu jednoho měsíce. Pořady jsou zrušeny zatím bez náhrady,“ sdělila produkční DK Teplice Eva Pecková Stieberová.

Co je koronavirus.Zdroj: DeníkSmůlu mají i sportovci. Devátý ročník Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS) se totiž z preventivních důvodů neuskuteční. Proběhnout měl tuto sobotu v tělocvičně teplické ZŠ Buzulucká. „Momentálně nevíme, zda bude vyhlášen náhradní termín,“ řekla za organizátory akce Andrea Mareschová.

Svoji činnost pozastavuje i DDM Teplice. „Zákaz se týká organizování pravidelných zájmových kroužků, všech nepravidelných akcí (sportovní turnaje a soutěže), organizování předmětových a sportovních soutěží MŠMT a ASŠK. Opatření souvisí s uzavřením všech základních a středních škol a vztahuje se i na ty formy zájmového vzdělávání, které jsou určeny i jiným věkovým a zájmovým skupinám: dopolední programy pro předškolní děti a odpolední a večerní programy pro dospělé jako třeba keramika či klub cestovatelů,“ informoval ředitel DDM Teplice Aleš Perch.

S okamžitou platností zrušil včera teplický zimní stadion veřejné bruslení. „Zákaz platí do odvolání. Týká se i zápasů, které jsou v programu ve sportovní hale. Tréninky sportovců by ale měly probíhat i nadále. Nejde o skupiny nad sto lidí. Záležet ale bude i na jednotlivých klubech,“ řekl ředitel Sportovní haly a Zimáku Na Stínadlech Pavel Tetřev. 

Bezprostřední zákaz konání velkých akcí se dotkl také koncertu oblíbené kapely Vypsaná Fixa. Zahrát měla fanouškům tuto sobotu v teplickém klubu Knak. „Na základě zákazu vlády se ruší všechny akce nad 100 lidí. Z tohoto důvodu se koncert v Teplicích ruší. Lístky zakoupené v předprodeji budou dál platné, náhradní termín oznámíme,“ informovala na svém facebookovém profilu kapela.

Už dříve kvůli hrozbě šíření koronaviru zrušilo tři akce Městské kulturní zařízení v Dubí. Lidé tam přijdou o Vítání jara, Reprezentační ples města a rovněž Velikonoční koncert.

Zákaz vyhlášený vládou se týká i všech škol v okrese. Doma tak dnes zůstaly tisíce dětí. „Přerušena je výuka, odborná praxe a odborný výcvik na pracovištích školy a pracovištích smluvních partnerů školy. Pro žáky jsou uzavřeny školní jídelny a školní výdejny,“ konstatoval ředitel Střední průmyslové školy, Hotelové školy a Obchodní akademie v Teplicích Jiří Nekuda.

Na Teplicku i nadále platí zákaz návštěv v domovech pro seniory, na všech lůžkových stanicích teplické nemocnice, Hornické nemocnice s poliklinikou v Bílině a na oddělení následné péče městské nemocnice v Duchcově.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník