Pouze za dobré gesto teplické radnice považovali v roce 2000 majitelé psů dva nové koše na psí exkrementy, které se objevily ve zrekonstruovaném Šanovském parku v Teplicích. Na otázku, zda je budou využívat, odpovídali tehdy většinou v našich anketách záporně. Koše byly v parku dva, ovšem bez obsahu, pro který jsou určeny.

„V Teplicích jsme to zkoušeli zavést opakovaně. Ale sáčky zde vydržely vždy tak maximálně týden, než je někdo ukradl,“ říká primátor Jaroslav Kubera.
Pokud pes udělá exkrement tam, kde nemá a venčící osoba ho neuklidí, hrozí pokuta. Kontrolovat to mají strážníci.
V současné době je v Teplicích situace taková, že sáčky má u sebe městská policie.
„A pokud uvidí při svých pochůzkách dámu nebo pána, že po svém čtyřnohém miláčkovi neuklidí, tak jim dají sáček a musejí to před nimi uklidit.
„Je to podle mě docela účinné a je to určitě i lepší, než dávat pokuty,“ podotýká představitel Teplic.
V Teplicích vybírá město jednotný poplatek za chování psa. První pes stojí majitele 200 korun, každý další přijde na 1300 korun. Platit se musí i v dalších městech a obcích okresu.

Psa by chtěl mít dneska každý druhý, ale platit se jim za tato zvířata poplatky městu už tolik nechce.
Dalším problémem, se kterým se vedení obcí v teplickém okrese potýká, jsou psí exkrementy, které na chodníku a nebo také v parku nechávají majitelé psů.V případě držení psa po dobu kratší než je jeden rok se platí v Teplicích poplatek v poměrné výši, která odpovídá počtu i započatých kalendářních měsíců.

Na sídlištích není často kam šlápnout, aniž by vám psí značka neuvízla na obuvi.
Řešení problému je přitom velmi prosté. Stačilo by, aby majitelé psů při venčení svých mazlíčků byli více zodpovědní ke spoluobčanům, ke svému okolí a k životnímu prostředí vůbec.

Uklidit hovínko okamžitě po vykonání potřeby svého čtyřnohého přítele, by neměl být takový problém. Jenže sáčky má při venčení psů po ruce jen hrstka pejskařů.
Koše na psí exkrementy nyní zkoušejí v Krupce. Jeden z košů je umístěn v prostoru pod dolní stanicí lanové dráhy.