„Chceme to tu umýt od babišismu, od takových živlů, jakým je nynější český premiér. Štve mě, že člověk jako on si pro svou předvolební akci vybral právě náměstí Svobody,“ poznamenal teplický divadelník Martin Ryba, který protest organizoval.

Celý happening trval pár minut. Šlo o poklidnou recesistickou performanci, přesto ji ukončila premiérova ochranka. „Taková forma protestu je mi blízká. Abych po někom házel rajčata nebo vejce, to ne. Ale jemu je to stejně jedno,“ dodal Ryba.

Ivan Bartoš a Andrej Babiš
Volební souboj těžkých vah, Babiš vyzve v Ústeckém kraji Bartoše

Proti Babišovi však na teplickém náměstí protestovala i další skupinka lidí. Shromáždili několik desítek knih, které Babiš rozdával, a poté na ně sprejem přes šablonu nastříkali kříže a nápis StB. Zatímco nápis StB odkazoval na Babišovu údajnou spolupráci s komunistickou tajnou policií, tak kříže symbolizovaly oběti covidové pandemie, které mnozí připisují na vrub Babišově vládě.

Podobné kříže se objevily i před Babišovou autogramiádou na náměstí v Průhonicích, na dlažbu je nastříkali aktivisté z organizace Milion chvilek. Hasiči se je ještě před příjezdem premiéra snažili na žádost městské policie smýt, avšak neúspěšně.