Rybník zvaný Kesselteich, situovaný kousek pod vrcholem Komáří vížka, je zároveň jednou z atraktivních zastávek při turistických toulkách po Krušných horách.

Příčinou loňského vyschnutí bylo nejen málo deštivé letní počasí a tím pádem malý přítok vody, ale také neutěšený stav výpusti, kterou voda nekontrolovaně odtékala. Území patří do majetku římskokatolické církve. „S tou jsme také vyjednali nápravu neutěšeného stavu,“ řekl místostarosta Krupky Rostislav Kadlec.

„Domluvili jsme opravu výpusti. Udělala se tam nová dřevěná regulační hráz, aby voda nekontrolovaně neodtékala a zůstávala v jezírku,“ dodal Kadlec. Voda už přitéká, rybník vypadá jak má a plní své funkce v přírodě.

Kotelní jezírko se nachází v horách nad městem Krupka. Původně bylo místo označované jako Unčínská karová deprese. Dostanete se tam kolem zříceniny hradu Kyšperk, když se vydáte nad unčínským sídlištěm podél potoka. Podle místní pověsti se zde kdysi v den své svatby utopila neznámá nevěsta.

Na podzim sem toulavé boty dovedly Miroslava Jokla. „Říkal jsem si, proč tam není moc vody. Z mládí si pamatuji, že jsme sem často chodili na procházky. Teď po desítkách let mi to přišlo mnohem menší a navíc celé smutné. Bude jedině dobře, že se s tím něco udělá,“ komentoval ještě před zimou.

Lidé v Krupce pojem Unčínská karová deprese ve spojitosti s tímto přírodním úkazem prakticky ani neznají. Pro ně je to prostě Kotelní jezírko. „Je to cíl romantických výletů. Na Komárku lanovkou a poté zpět dolů právě okolo této přírodní zajímavosti,“ říkala už v minulosti Deníku v rámci tipů na výlety v okolí Krupky Lenka Navrátilová z krupského infocentra.

Cesta, která vede ke Kotelnímu jezírku, bývala kdysi poštovní stezkou. Dojít se sem dá i po velkém okruhu hornické naučné stezky, kterou v minulosti město Krupka nechalo vyznačit.