V minulých dnech na to upozornil místostarosta Rostislav Kadlec z místního Sdružení Krupka náš domov. „Záleží nám na tom, aby v něm opět byla voda. V případě požáru lesa by totiž jezírko také sloužilo jako zdroj vody pro hasiče,“ uvedl. Jezírko je na ploše, která je majetkem římskokatolické církve. „Oslovili jsme zástupce církve jako vlastníka a iniciovali společnou schůzku. Cílem jednání je oprava technicky nevhodné výpusti,“ zmínil k plánům s jezírkem Kadlec. Vyjádření církve Deník zatím nemá.

Podle místostarosty ale majitel řešení situace přislíbil. „Oprava by byla ideální ještě před zimou. V průběhu zimy a jara bude dostatek vody z hor na napuštění,“ doplnil Kadlec.

Kotelní jezírko se nachází v horách nad městem Krupka. Původně bylo místo označované jako Unčínská karová deprese. Dostanete se tam kolem zříceniny hradu Kyšperk, když se vydáte nad unčínským sídlištěm podél potoka. Podle místní pověsti se zde kdysi v den své svatby utopila neznámá nevěsta.

Kotelní jezírko v Krupce je téměř bez vody
FOTO A VIDEO: Krupské Kotelní jezírko je téměř na suchu

Lidé v Krupce ale pojem Unčínská karová deprese prakticky ani neznají. Pro ně je to prostě Kotelní jezírko. Vodní oko vytvořené uprostřed krušnohorských lesů, ke kterému rádi chodí na procházky. „Je to cíl romantických výletů. Na Komárku lanovkou a pak zpět dolů právě okolo této přírodní zajímavosti,“ říkala už v minulosti Deníku v rámci tipů na výlety v okolí Krupky Lenka Navrátilová z krupského infocentra.

Cesta, která vede ke Kotelnímu jezírku, bývala kdysi poštovní stezkou. Dojít se sem dá i po velkém okruhu hornické naučné stezky. Krupka má bohatou hornickou historii. Proto město iniciovalo vznik naučné stezky, která má dva okruhy. A ten větší dovede lidi až ke Kotelnímu jezírku. I proto městu záleží na tom, aby tento přírodní útvar vypadal, jak má.