Teplický Kudlich jako nejvhodnější místo pro nový „koupák“ schválili zastupitelé v závěru loňského roku. „Z průzkumů tato lokalita vzešla z různých pohledů jako nejvhodnější,“ sdělil primátor Hynek Hanza (ODS). Prvotní odhad nákladů činí podle architekta Petra Sedláčka, který je autorem studie, 350 milionů korun. „Jsou to ale velmi hrubé výpočty, cena vzejde až z průběhu realizace stavby,“ komentoval předpokládanou sumu Hanza.

Právě cenové rozvahy kritizoval zastupitel Adam Souček (SZ za Volbu PRO! Teplice). „Než něco takového rozjedeme, měli bychom si vyžádat podrobnou nákladovou studii. Předložený odhad vtěsnaný do dvou řádek celého předloženého materiálu mi nepřijde dostačující,“ uvedl s odkazem na probíhající stavbu zimní haly pro bruslení, kde se také původně hovořilo v nějakých rozvahách, avšak konečná investice se pak vyšplhala hodně nad hranici původních odhadů.

VENKOVNÍ AREÁL CHYBÍ

Na tom, že v Teplicích chybí koupaliště, se shodují všechny politické subjekty v zastupitelstvu. Některé strany to dokonce mají ve svých volebních programech se slibem pro voliče, že situaci změní. Diskuze se v minulých letech vedly především o lokalitě. V původním výhledu bylo sedm vybraných míst, do nejužšího výběru se nakonec dostaly dvě, Kudlich a Třešňovka.  Opozice města vedená Jakubem Mráčkem (Volba PRO! Teplice) se v minulém volebním období snažila prosadit zpět bývalou plovárnu Zámecká.

Teplický patriot Jiří Dušek dokonce pro její obnovení sbíral podpisy na petici. Snahy ale byly marné. Povolební většinové uspořádání na radnici se přiklání ke Kudlichu. Proti Zámecké podle primátora Hynka Hanzy hovoří jasné argumenty. „Pro dnešní dobu je kapacitně nedostačující. Původní termální rozvody už navíc prakticky neexistují. Není to ale pouze problém technologie, ale i hygieny. Silniční průtah nad plovárnou, který dříve koupališti nevadil, by se dnes musel právě kvůli hygienickým předpisům hodně upravit,“ vyřkl některé z argumentů.

Úvahy ohledně koupaliště v lokalitě Nová Ves, která patří svou polohou k nejvýše položeným místům v Teplicích, rozdělují Tepličany na dva tábory. Zatímco jedni plány města vítají, druzí v tom vidí nevhodně vyhozené peníze.  „Pochybuju, že někdo bude chodit tam, kde fouká vítr a kde mu bude zima, až vyleze z vody. Nebo kde se naopak nebude mít ve vedru kam schovat, protože tam není jediný strom,“ poznamenala například Kateřina Kučerová.

Jako příznivec plánu města na vybudování koupaliště vystupuje ve facebookové skupině Teplice Petra Morávková. „Všichni brečí, že není v Teplicích koupaliště. A když se to už rozjíždí, tak zase všichni brečí, že bude jinde, než oni chtějí. Podáš jim prst a sežerou ti celou ruku. Za mě Kudlich super, jsem na to zvědavá,“ vyjádřila se Tepličanka.