Kdo má přístup k internetu, může se už seznámit s jednotlivými kandidátkami politických stran v každé obci na Teplicku.
Na veřejné webové adrese Českého statistického úřadu www.volby.cz byly zpřístupněny registry kandidátů.
Už nyní je jasné, že to bude boj o křesla. Zatímco v některých obcích to budou prakticky jednoznačné záležitosti, tak ve městech se bude prý bojovat o každý hlas. Někde už tlaky na voliče začaly.
Volby – Teplice

V Teplicích se o přízeň voličů v komunálních volbách utká v říjnu desítka politických stran. KSČM, TOP 09, ODS, ČSSD, Věci veřejné, Strana zelených, Severočeši.cz, SNK - Evropští demokraté, Strana práv občanů Zemanovci (SPOZ), Suverenita - Strana zdravého rozumu.
V posledních komunálních volbách v roce 2006 zaznamenala drtivé vítězství v Teplicích ODS. Strana získala většinu křesel v zastupitelstvu a při sestavování rady se nemusela na nikoho ohlížet. Do zastupitelstva se tehdy dostali ještě členové ČSSD a pětiprocentní hranici překročily v Teplicích i KSČM, Strana zelených a SNKED.

Jako jeden z bodů kampaně, a nátlaku na voliče některých stran v Teplicích, se jeví zatím podle našich informací koupaliště. Není tajemstvím, že v Teplicích bude kandidovat také Jiří Šlégr. Právě on se nyní v rozhovoru pro MF Dnes vyjádřil: „Zarazilo mě, že tak velké město nemá koupaliště. Zasloužilo by si ho, aby měli lidé kam v létě jít.“ Podle primátora Jaroslava Kubery je diskuze o koupališti na delší dobu. Všichni ho chtějí, ale platit pak adekvátně vysoké vstupné ne. Podobným problémem do voleb by měl být zimní stadion.