Voda v tomto zatopeném lomu je jedna z nejkvalitnějších v celém Ústeckém kraji. Potvrzují to testy hygieniků, které tam pravidelně dělají. Rodina tam za vstup na pláže zaplatí 90 korun. Jednotlivci dospělí platí 60 korun, děti polovinu. Vloni to bylo za dospělého 50 korun. „Několik let jsme ceny nezvedali. Teď jsme už vzhledem k ekonomice v našem státu už museli. Vše je dražší,“ zmínil za provozovatele Pavel Tetřev. Vedle pláží je také kemp. V budově Eurocampu se dá objednat jídlo. Za běžný oběd tu zaplatíte v rozmezí od 100 do 150 korun. Na Barboře jsou i stánky a doprovodné služby. Pivo se tu pohybuje v cenové relaci od 30 do 40 korun. Klobásu pořídíte za 70 či 80 korun.

Vodu z Barbory hygienici testují několikrát v měsíci. „Vždy s výbornými výsledky. Průhlednost vody je až šest metrů,“ řekl provozovatel pláží a kempu na Barboře Pavel Tetřev. Jde o zatopený důl. Právě proto také patří k vyhledávaným místům pro rekreační pobyty u vody. Koupat se tu mohou i lidé se psy. Vyčleněna je pro ně část pláže poblíž potápěčského centra.

Vlevo původní návrh, vpravo upravený současný. Plánované koupaliště Kaskáda Teplice na Nové Vsi.
Koupaliště v Teplicích: vypadá to, že tobogán bude delší, atrakcí ale méně

Možnost osvěžit se mají lidé i na městských koupalištích v Bílině nebo Duchcově o prázdninách bude k dispozici po opravách také Dubí. V Duchcově letos stojí vstup po dospělého 100 korun. Dítě platí polovinu. Zdarma mohou do 6 let. Město nechalo pro letošní sezonu opravit a vyčistit filtraci bazénu.

Podobně s cenami jsou na tom v Bílině. Tady se u bazénu na Kyselce za celodenní pobyt letos platí 110 korun. Děti zaplatí 60 korun. Zdarma mohou do 2 let. V areálu je také kemp.

Koupaliště je také v Oseku. Tam podle informací ze stránek frytajmosek.cz, která sleduje aktivity v tomto městě, stojí pro dospělého vstupenka 100 korun, děti platí polovinu. Do dvou let věku mohou zdarma.

Jídlo jako obědové menu pod stovku obecně v celém kraji na koupalištích nepořídíte. Pivo stojí v průměru 35 korun. Klobása 70 korun.

Nákupní centrum Fontána Teplice.
Betonové Teplice. Množství marketů na počet obyvatel drtí republikové tabulky

Do přehledu nejsou zařazeny další vodní plochy, které jsou v rámci okresu přístupné zdarma, tedy rybníky jako třeba v horském Cínovci, nebo ve Bžanech či u Hostomic zatopený lom Márinka. Ta má hloubku 22 metrů. Na jejím dně si vodník „suší“ na šňůře pověšené prádlo. O kousek dál má vinotéku a vedle ní v bahně odstavené kolo, jehož rám pokrývá zelená řasa.

Za dobré viditelnosti můžete pod hladinou zahlédnout i auto nebo se podívat na místo, které před časem opustili piráti. Poznáte ho jednoduše, podle truhly s prázdnými flaškami od rumu. Zatopený lom Márinka mezi Hostomicemi a Světcem nabízí kromě koupání a rybaření také skvostné podvodní dobrodružství. To ale uvidíte pouze s potápěčským vybavením.