„Mezi koupalištěm a rybníkem je od roku 2014 nová hráz, místo původní prasklé, kterou prosakovala voda z rybníka. Teď bude třeba pokračovat a udělat druhou opěrnou hráz podél zahrádek. Hráz totiž hodně podtéká, jsou tu viditelné úniky vody. Bude se také dělat nové dno koupaliště s úpravnou vody. Celkově by mělo jít o investici za 18 milionů korun. Pro letošní rok, kdy chceme s rekonstrukcí začít, máme schválených 5 milionů," informovala starostka Oseka Lenka Říhová.

Osecké koupaliště prošlo rekonstrukcí jedné části hráze v roce 2014. Tehdy šlo o investici za 2,5 milionu korun a hlavním cílem bylo zabránit, aby do koupaliště přestala prosakovat voda z přilehlého rybníka. To se podařilo a místní i návštěvníci kempu si pochvalovali krásně čistou vodu, klid a rozlehlou plochu kolem koupaliště.

Koupaliště bývá v provozu od začátku června a obyvatelé Oseka si mohou už v lednu koupit permanentní vstupenku v podobě náramku za cenu 50 korun na celou sezónu. Tu pak využívají i ke vstupu do 3 D bludiště v lesíku u koupaliště.

Autokemp

Osecké koupaliště využívají i návštěvníci oseckého autokempu. Ten letos, po více než dvaceti letech, převzalo zpět do své správy město, konkrétně Správa městských sportovišť. Hlavním důvodem je, že má Osek zájem o rozvoj areálu a obnovu především nejstarších chatek. „Rádi bychom příští rok získali dotaci a vybudovali místo starých chatek deset nových bungalovů. V současné době se zpracovává studie. Areál před začátkem sezóny prošel generálním úklidem, natíralo se, opravovala elektroinstalace, vyhrabávali trávníky a všechno se připravovalo pro první návštěvníky," popsala Lenka Říhová.