Na koupališti v Oseku v polovině letní sezony zvýšili vstupné, z původních padesáti na osmdesát korun. Vedení města krok odůvodňuje tím, že chce zachovat komfortní prostředí pro místní obyvatele, kteří mají vstup zadarmo. Ukázalo se totiž, že se do Oseku jezdí koupat hodně lidí, kteří tu nebydlí. Zda zvýšení vstupného odradí lidi z okolních měst a obcí, ukáže druhá polovina prázdnin.

„Letos jsme otevřeli koupaliště po rekonstrukci a ten nápor je skutečně obrovský,“ říká místostarosta Oseku Jiří Hlinka. Místní chodí pěšky, nájezdy přespolních mají negativní vliv také na ucpané ulice okolo plovárny.

„Některá auta musela městská policie nechat odtáhnout, protože vyloženě překážela v průjezdnosti,“ podotýká místostarosta.

Na problém s dopravou v okolí koupaliště poukazují také lidé na Facebooku. „Je to katastrofa, člověk aby se bál jet okolo. Je to tam o hubu,“ hodnotí v diskuzním fóru na facebookové stránce Přátelé města Oseka aktuální stav Lucinka.

„Nikdo sem nikoho nenutí jezdit, můžete zůstat ve svém městě,“ reaguje Petr. „To jako zbouráme domy nebo kemp, aby se dalo zaparkovat?“ ptá se k obraně místních Pavlína.

I problémy s parkováním vedly vedení města k opatření. „Rada města vyhodnotila po měsíci provozu zkušenosti s nově zrekonstruovaným oseckým koupalištěm. O areál je obrovský zájem i ze strany cizích návštěvníků, kteří nemají v Oseku trvalé bydliště, proto je s platností od 1. srpna zvýšeno vstupné na 80 korun pro dospělého a 50 korun pro dítě,“ píše se ve zprávě po jednání rady města.

Pro občany Oseka zůstává vstup zdarma. „Záměrem není zvýšit tržby ze vstupného, ale regulovat návštěvnost tak, aby byl zachován návštěvnický komfort. Zároveň bude rozšířena nabídka občerstvení. Město rovněž plánuje úpravy sprch a osazení několika dětských atrakcí,“ slibuje radnice.

I po zvýšení vstupného na 80 korun jsou ceny v Oseku jedny z nejnižších v rámci srovnatelných koupališť napříč Teplickem. V Bílině například lidé, kteří tam nebydlí, zaplatí na tamním koupališti 120 korun.

Areál osecké plovárny prošel rekonstrukcí. Pláž s novou betonovou vanou je v provozu denně po celé prázdniny. Vedle koupaliště je autokemp, který je velice oblíbený i u návštěvníků z jiných zemí, protože poskytuje skvělé zázemí, nádhernou přírodu a možnosti sportovního vyžití.

Horké dny lákají lidi k vodě. Kromě letních koupališť v Duchcově, Oseku, Bílině či Dubí lze navštívit na Teplicku i přírodní jezero Barbora v Oldřichově.

„Voda má výbornou kvalitu, průhlednost je asi 4 metry. Pláže se snažíme v rámci možností pravidelně udržovat, rekreanti mohou využít půjčovnu šlapadel a lodiček,“ láká provozovatel pláží a kempu na Barboře Pavel Tetřev. Vstupné na Barboru je 50 korun pro dospělého. Když má s sebou dítě, zaplatí 70 korun.