Město Teplice si nechalo od místních architektů z Ateliéru MiSe vytipovat lokality na území města, kde by mohlo v budoucnu být nové koupaliště. Respektive staronové, protože jedním z těch míst je také již téměř dvacet let zaniklá Zámecká.

Takže kde?

Celkem tedy bylo vybráno sedm míst. Kromě již zmíněného areálu bývalé Zámecké, to je prostor na Třešňovce, ve svahu pod stávajícím hotelem Panoráma. Dále prostor na Stínadlech, po bývalém zimním stadionu. Jako jedno z vhodných míst byl vybrán prostor pod školou na Šanově, směrem k ulici Fráni Šrámka. Líbila by se vám plovárna nad plynárnou v Proseticích? Respektive přesněji v dolní oblasti bývalého broskvového svahu k hvězdárně.

Jednou z prezentovaných možností je i Vápenka Řetenice. A favorizovanou nabídkou na seznamu možných míst pro koupaliště v Teplicích, alespoň ze strany architektů, je prostor u vodojemu na Nové Vsi. A to s tím, že by se právě vodojem zakomponovan do projektu. Třeba jako restaurace s rozhlednou.

PŘEČTĚTE SI také o tom, jak se předělá krytá plavecká:
Aquacentrum Teplice bude mít další bazén a také více atrakcí

Jde samozřejmě částečně o pozemky města a částečně také o soukromé pozemky. Vybrané lokality nejsou nikterak závazné. Architekti je městu předkládají pouze jako možnosti pro další diskuze.

Mohlo by jít, alespoň tak to bylo prezentováno v rámci vize, o soustavu tří kaskádových bazénů, které by jako celek z ptačí perspektivy tvořily velký kruh. Okolo doprovodné služby, včetně sportovních aktivit.

První reakce

Mezi kritérii případného výběru byl odstup od obytné zástavby, dostupnost MHD, existence technické infrastruktury. "Nejlépe ze všech vyšla lokalita pod vodojemem, který je dominantou města a mohl by se stát součástí areálu," uvedl achitekt Petr Sedláček z Ateliéru MiSe, který stojí za studií, kde by byla vhodná místa.

Také primátor Jaroslav Kubera (ODS) považuje místo pod věžovým vodojemem za ideální. "Hluk by tam nikomu nevadil, je to místo dobře dostupné, je tam prostor pro vznik parkoviště a můžeme tam nalákat i lidi ze širokého okolí," uvedl Kubera. "Už jsem jednal s majitelem vodojemu (Severočeské vodovody a kanalizace), který mi potvrdil, že objekt nepotřebuje," dodal primátor.

"Ta Nová Ves je zajímavá, na druhou stranu my preferujeme návrat koupaliště do zámecké zahrady. Vykoupení tamních pozemků by bylo řádově levnější než jakákoliv mega stavba na Nové Vsi," řekl po prezentaci návrhů Jiří Řehák z opozičního hnutí Volba PRO! Teplice. "Vzhledem k tomu, že investujeme stamiliony do (krytého) aquacentra, tak klasická menší secesní plovárna by byla pro Teplice úplně ideální," dodal.

Je třeba také ale upozornit, že jde pouze o prvotní rozvahu, kde by případně mohlo koupaliště v Teplicích být. Nikde ale není dáno, že vůbec kdy bude. I když to mají politické strany působící v zastupitelstvu ve svých volebních programech. Právě pro teplické zastupitele byla prezentace architektů ohledně vytipovaných míst rovněž určena.

Mohlo by vás také zajímat:
Na horách jsou ideální podmínky pro zimní sporty

Po videoprezentaci vytipovaných lokalit s doprovodným slovním komentářem architekta Petra Sedláčka pokračovala pracovní schůze zastupitelstva. Už bez účasti médií.

K uvažovaným lokalitám a vůbec tématu koupaliště v Teplicích se vrátíme. Proto nás sledujte dál.