RegioJet na jaře udělala na Kozí dráze několik reklamních jízd, které byly zcela zadarmo! Žluté vlaky tehdy praskaly doslova ve švech. „Bylo to příjemné svezení. O prázdninách vezmu kolo a svezu se zase,“ sdělila Alena Malá na facebooku, kde má Teplický deník svůj profil.

Vlaky budou jezdit ve tříhodinových intervalech. „Nebudeme jezdit za pětikorunu jako při našich propagačních jízdách, nejlevnější zpáteční jízdenka, například z Děčína do Jílového, vyjde na třiadvacet korun, nejdražší zpáteční jízdné z Děčína do Oldřichova u Duchcova za sedmdesát čtyři korun,“ řekl Schmidt a dodal: „Bude jezdit jedna souprava, tj. 123 míst. Máme obavu, že při pětikorunové jízdence by bylo opět tak extrémní množství zájemců, že by se do vlaku nevešli. Ale jízdné přesto bude se slevou - pro všechny cestující bude platit tzv. zákaznická sleva, slevy pro skupiny, zpáteční slevy.

“ Mnoho cestujících má ještě v živé paměti jak žluté vlaky nabíraly při reklamních jízdách zpoždění. Podle RegioJet za to mohla trať. Vlaky by měly jezdit o prázdninách načas. „Vše prověříme a trať zkontrolujeme den před startem,“ pronesl obchodní ředitel. Ve vlaku od Student Agency si budete moct dát i kávu. „Kolo, pes, kočárky, Wi-fi jsou u nás zdarma a káva/čokoláda bude stát pět korun.“

JÍZDNÍ ŘÁD, KLIKNĚTE A ROZBALÍ SE VÁM!!!

Jízdní řád Kozí dráhy.

Vlaky na Kozí dráze přestaly pravidelně jezdit v prosinci 2007. Kraj kvůli ztrátovosti neobjednal dopravu. Uvažovalo se o tom, že trať se zcela zruší a místo ní se vystaví dálniční přivaděč. To však zamítlo ministerstvo životního prostředí. (kos)

TEPLICKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU - STAŇTE SE JEHO FANOUŠKY ZDE