„Je to nehorázná blbost, co dělají. Sekal bych za to ruce. Nehod na kolejích je už tak dost. A tihle lumpové to ještě více přivolávají,“ míní Radovan Malčík z Teplic.
Policisté na Teplicku dopadli v minulých dnech zloděje, který byl právě jedním takovým postrachem železničářů. Obvinili dvaadvacetiletého muže, který nejméně ve dvou případech odcizil v prostorách kolejiště měděné vinutí cívky stykového transformátoru. „Měď pak prodal do výkupny sběrných surovin a peníze užil pro vlastní potřebu. Dále se ve dvou případech pokusil měděné vinutí odcizit, při čemž byl vyrušen pracovníky drah. Celková škoda přesáhla 100 tisíc korun, pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až šest let,“ uvedl Daniel Vítek, mluvčí policie.

Nejčastěji se kradou transformátory na hlavních dvojkolejných tratích, což způsobuje značné komplikace. Nejvíce je podle ČTK postižená trať číslo 130 z Ústí nad Labem přes Teplice do Chomutova. „K postiženým oblastem patří nejvíce okres Teplice, dále pak oblast Lovosice - Litoměřice,“ uvedl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla.