Lídrem ČSSD pro předčasné poslanecké volby za Ústecký kraj bude Jiří Paroubek. Je to výsledek čtvrtečního jednání delegátů krajské konference, která se večer konala v teplickém Krušnohorském divadle. Kandidátku straníci v Teplicích schválili i přes protest děčínských členů krajské organizace. Někteří z nich na protest dokonce opustili konferenci předčasně.


O konečné podobě kandidátky rozhodla většina ze 147 delegátů krajské konference sociální demokracie.
Dvojkou na kandidátce je hokejista Jiří Šlégr za Teplice, trojkou poslanec Jaroslav Krákora za Chomutov a čtyřkou Josef Tancoš z Mostu. Na páté pozici bude usilovat o poslanecký mandát šéf ústecké krajské ČSSD Petr Benda za Ústí n. L., šestkou je děčínský předseda sociálních demokratů Jaroslav Foldyna a sedmičkou místostarosta Loun Jan Čermák. Následují Alena Křtěnová z Litoměřic, Václav Křeček z Ústí nad Labem a Martin Klika z Mostu.

Vybrali peníze na postižené povodněmi

Delegáti krajské konference ČSSD v Teplicích, kteří ve čtvrtek volili své lídry na kandidátku do podzimních sněmovních voleb, mezi sebou vybrali 21.700 korun na pomoc Moravě postižené povodněmi. Částka je určena pro jednu z poničených základních škol.