"Důvodem je hlavně zefektivnění společnosti, která se bude muset vyrovnat s velkým propadem příjmů od pojišťoven, které nás v příštích letech čekají," řekl Reichelt. Očekávaná úspora se má pohybovat v desítkách milionů ročně. "Hlavní úspory by měly vzejít z obslužných procesů - zakázky, nákupy. Nechci, aby mě za tohle slovo pak někdo chytal, ale propouštění zdravotního personálu by nastat nemělo," dodal.

Společnost zaměstnává 6300 lidí, z toho jen zdravotních sester je 2800 a lékařů 820. Krajská zdravotní je akciovou společností Ústeckého kraje a spravuje pět největších nemocnic v bývalých okresních městech.
Tři dosavadní ředitelé nemocnic přejdou do funkcí náměstka ředitele, jeden do správy majetku KZ a jedno místo bylo už od února neobsazené. "Funkce ředitelů nemocnic skončí k 30. červnu, ale restrukturalizace bude hotová až 1. listopadu 2011," řekl mluvčí KZ Jiří Vondra. O propouštění ředitelů se podle něj rozhodně nejedná.

Na ředitelských platech ale Krajská zdravotní ušetří jen zlomek požadované částky, ty hlavní rezervy má prý jinde. "Nemocnice byly zbytečně autonomní a co se dělalo pětkrát, se bude dělat jen jednou, tam budou úspory markantní. Centralizace navíc zefektivní administrativu a controlling," dodal dosavadní ředitel mostecké nemocnice Jindřich Zetek. "O změně se vědělo už déle, bez nás v zákopech v první linii by to stejně probíhat nemohlo," dodal.