Informaci potvrdil ředitel Lansfeld. „Oba dva bývalí náměstci ukončili služební poměr po vzájemné dohodě. Spolupracovali jsme naprosto bez problémů. Od nových funkcionářů očekávám především práci, nové nápady a rozvíjení toho dobrého, co tu máme," sdělil Lansfeld.

Na obě funkce už má ovšem náhradu. Výběrová komise, složená z odborníků, zasedla ve dnech 8. a 9. dubna. Doporučila jako nejvhodnějšího kandidáta na post náměstka pro vnější službu plukovníka Petra Sytaře. Na funkci druhého náměstka a to pro službu kriminální policie a vyšetřování plukovníka Zbyňka Dvořáka. Oba noví náměstci nastoupí už za měsíc a půl, tedy 1. června. Petr Sytař slouží u policie od roku 1984. Během své více než třicetileté kariéry působil v různých funkcích na tehdejších Okresních ředitelstvích policie v Litoměřicích a Teplicích, kde zastává pozici vedoucího územního odboru.

Zbyněk Dvořák nastoupil k policii v únoru 1992. „Postupně získal zkušenosti jako inspektor pořádkové i dopravní policie a též jako komisař kriminální policie u územního odboru v Chomutově. Tady také od 1. února 2012 pracuje jako zástupce vedoucího územního odboru," doplnila krajská policejní mluvčí Jana Matonohová.

Současný policejní ředitel Tomáš Lansfeld bude shodou okolností v den nástupu svých nových náměstků sedět na své židli přesně na den třetím rokem. Do Ústí nad Labem přišel z Ostravy. Nastoupil v době, kdy policii trápil omezený rozpočet a čekaly ji další škrty. Před Lansfeldem zastával funkci ředitele generál Jiří Vorálek.

Z funkce odešel právě kvůli škrtům v rozpočtu, a panovaly obavy z narušení její akceschopnosti.

„V současnosti je podle mého názoru ústecká policie stabilizovaná," myslí si Tomáš Lansfeld.

---------------------------------------------

Kdo případně nahradí Petra Sytaře v Teplicích zatím není jasné. Na tento post bude krajská policie teprve nové jméno vybírat.