K pokusu o loupež došlo v Teplicích v neděli 10. května. Po zatím neznámém pachateli, který seniorku přepadl, policisté pátrají. "Kolem 12.40 hodin přistoupil pachatel na Lázeňském náměstí zezadu k poškozené a pod pohrůžkou použití nože po ní požadoval vydání peněženky. Žena, která uviděla po ulici Rooseveltova přijíždět autobus, začala volat o pomoc a lupič se dal s prázdnou na útěk. V té chvíli místem procházel neznámý svědek, který ženě nabídl pomoc," uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek.

Policie žádá veřejnost o pomoc. Místo loupeže v Teplicích.Zdroj: Policie ČR

Policie hledá svědky přepadení v Teplicích. Na snímku je ukázané místo činu. Zdroj: Policie ČR

Pachatel byl podle seniorky vysoký asi 170 cm, měl černé husté na krátko ostříhané vlasy, na sobě měl pravděpodobně tmavou bundu, tmavé dlouhé kalhoty a na obličeji tmavou jednobarevnou roušku.

"Policisté žádají neznámého muže, který byl svědkem přepadení, aby kontaktoval kriminalisty buď osobně v Teplicích nebo se obrátil na linku 158. Rovněž žádají o pomoc a poskytnutí informací případné další svědky, kteří se v inkriminované době pohybovali v okolí místa činu a mohli by poskytnout jakékoliv informace k totožnosti pachatele, nebo jeho pohybu. I zdánlivě nevýznamné maličkosti mohou být důležité pro jeho dopadení," dodal policejní mluvčí.