Bude na křižovatce ulic Ruská, Pohraniční stráže a Krušnohorská (nedaleko městského úřadu). Stát by měl zhruba 18 milionů korun. Hlavním investorem je Ředitelství silnic a dálnic.

„Stavební povolení by mělo být vydáno začátkem dubna. My budeme dělat veřejné osvětlení, chodníky a zeleň. Máme na to vyčleněno 2,2 milionu,“ řekl za město starosta Dubí Petr Pípal.

S kruhovým objezdem se už delší dobu musejí potýkat úředníci na křižovatce ulic Duchcovská, Libušina v Teplicích u nemocnice. I v tomto případě se o něm hovoří dlouho. Město Teplice se domluvilo na společném postupu prací s krajem, který bude investorem. Jak potvrdil primátor Jaroslav Kubera, měl by být letos kruhák vybudován.

Město se bude podílet na přilehlých chodnících a zeleni. Bude potřeba upravit trolejové vedení v dané části. Také zde prochází inženýrské sítě, které budou muset být z části přeloženy.

Nový kruhák má být situován letos v prostoru křižovatky u radnice v Bílině, tedy na průtahu a na odbočce do Břežánské ulice. Práce mají začít co nevidět.

V případě kruháku v Dubí půjde v tomto městě o druhou takovou křižovatku (první je u odbočky na Novosedlice a Mstišov). V Bílině půjde o třetí kruhák. Jeden kruhový objezd byl vybudován v loňském roce na křižovatce Louny - Most. Druhý kruhák vznikl také vloni na křižovatce u místního Penny Marketu na průtahu. Paraelně s tím byl postaven nový most přes řeku Bílinu k novému nákupnímu centru u nádraží. V Teplicích jich je už sedm (u hřbitova, u Sparu, Riegrova ulice, Masarykova v Trnovanech, v Kozinově ulici, u Luny a také u Prioru).

AUTOŘI: PETR MÁLEK, MARTIN KOŠŤÁL