Jak vysvětlil bílinský starosta Josef Horáček, investor má již zařízené vše potřebné, stavbě tak nic nebrání. Oproti dalším dvěma plánovaným okružním křižovatkám bude ta u Plusu trochu specifická. Investor musí postavit most přes řeku Bílinu. Jedině tak lze zajistit napojení na hlavní průtah a křižovatku. Do konce července by se mělo začít stavět také u Lidlu. Tato stavba je však v rukách Ředitelství silnic a dálnic. Zde se ještě čeká na možná odvolání proti výsledku výběrového řízení na dodavatele stavby. Oba kruháky se tak budou stavět současně.

Dělat se bude za provozu

Stavba proběhne za provozu, ale je jasné, že si takto rozsáhlé stavby vyžádají dopravní omezení na hlavním tahu. Jak potvrdil Miroslav Jedlička z odboru dopravy bílinské radnice, uzavírka se stále připravuje a ještě nemá konečnou podobu. S největší pravděpodobností bude u kruháku u Plusu uzavřena část vozovky a to ta blíž k marketu Plus. Zároveň se začne stavět již zmíněný most přes řeku Bílinu.

Otevřou se dvě ulice

Město se podle Jedličky bude snažit vyjít vstříc tím, že dočasně otevře z obou stran ulice Seifertovu a Wolkerovu ulici. Osobní automobily si tak budou moct objet zúžená místa přes město, od pasovky, přes náměstí a zmíněné ulice. Nákladní automobily si bohužel budou muset čekání a popojíždění na hlavním průtahu městem přetrpět. Jedlička věří, že se podaří komplikovanou dopravní situaci takto alespoň částečně vyřešit. Omezení by mělo trvat zhruba 4 měsíce. Konkrétní podoba dopravních omezení bude známa brzy a čtenáře s ní seznámíme.

Strážníci budou v pozoru

Na dočasné komplikace je připravena i bílinská městská policie. Ředitel strážníků Marcel Špička uvedl, že na první dny omezení, kdy se očekávají největší zmatky, budou samozřejmě na místech objízdné trasy strážníci. Ti by měli být k dispozici bloudícím řidičům, aby nedocházelo k problémům. Konkrétní opatření však bude prý možné aplikovat až bude znám rozsah omezení.