„Zákon o právu shromažďovacím, umožňuje takovéto shromáždění zakázat právě tehdy, kdy úřad obdrží již dříve oznámení od jiného politického subjektu na stejné místo i čas. Dělnická strana sociální spravedlnosti je úzce spojena s Dělnickou stranou, která v minulosti byla příčinou nepokojů v Krupce a její mítinky stály, díky masivní přítomnosti policie, daňové poplatníky několik miliónů korun a to i přesto, že Krupka je známa svým důsledným řešením otázky problémových obyvatel,“ uvedl František Růžička.

„Shromáždění je zakázáno a dobré pověsti strany neprospěje ani to, že telefonicky vyhrožovala tajemníkovi Městského úřadu v Krupce, že stejně do Krupky přijdou. V takovém to případě bude shromáždění okamžitě rozpuštěno a jeho svolavatelé budou za to potrestáni dle příslušného zákona,“ informoval dále Růžička.

Město Krupka je známo tím, že již po mnoho let se důsledně zabývá problematikou nepřizpůsobivých obyvatel. Jeho apel, na změnu zákona „O evidenci obyvatel“, vstoupil již do širšího povědomí a trvá již od roku 2000.

„Spolupráce Městské policie v Krupce a Okresního stavebního bytového družstva Teplice je nastavena na špičkové republikové úrovni. Hlídky městské policie mají zde, družstvem zřízenu, služebnu a dvanáct hodin denně prochází touto lokalitou. Družstvo se dokonce finančně podílí na zajištění pořádku v prostoru horního sídliště,“ podotýká tajemník města.

Společné kontroly městské policie, cizinecké policie, protidrogového oddělení a dalších orgánů, jsou v dané lokalitě prováděny několikrát měsíčně a přinesly již své konkrétní výsledky. (re)