Radnice chce výstavbou sportoviště alespoň částečně vylepšit prostředí v Maršově, který kvůli velké koncentraci sociálně slabých patří mezi problémové lokality. "Z operačního programu ministerstva životního prostředí jsme už revitalizovali budovu školy. Sportoviště by mělo být další etapou pro zlepšení podmínek školy a zároveň by mělo sloužit veřejnosti," řekl ČTK Matouš. V areálu má vzniknout mimo jiné fotbalové hřiště, hřiště na volejbal nebo malou kopanou. "Půjde prostě o všechny sporty, které veřejnost vyžaduje," doplnil Matouš.
ROP Severozápad má na konec plánovacího období nastavené přísné podmínky. Všechny projekty musí být dokončeny nejpozději v říjnu. Krupka už proto měla v předstihu připravený projekt. "Dodavatele soutěžíme teď. Věříme, že termín stihneme," doplnil Matouš.
Město se chce na poslední chvíli ucházet ještě o další evropské dotace. Má připravené projekty na opravy chodníků a komunikací kolem stadionu a na opravu hradeb na hradě Krupka. "Dosud jsme s těmito projekty neuspěli, podávali jsme je asi dvakrát. Teď věříme, že i pod tím časovým tlakem a přebytkem peněz v ROP Severozápad uspějeme," dodal Matouš.
ROP Severozápad plánuje, že v letošním roce rozdělí stamiliony korun. Celkem 300 milionů korun je určeno pro projekty v oblasti rozvoje Karlových Varů a Ústí nad Labem a v infrastruktuře. Výzvy k podávání žádostí vyhlásí na konci ledna. Vedle podpory plánů rozvoje dvou krajských měst hodlá regionální rada uvolnit peníze na projekty, které souvisí se zapojením lidí do práce nebo s obnovou či oživením různých ploch. Mluvčí úřadu Eliška Štádlerová už dříve řekla, že tento měsíc bude zřejmé, kolik peněz na projekty v této oblasti bude mít rada k dispozici.